Rosja powinna przestać ingerować w pracę obserwatorów w Donbasie - Ukraina w OBWE

Rosja powinna przestać ingerować w pracę obserwatorów w Donbasie - Ukraina w OBWE

Ukrinform
Rosja musi nakazać swoim siłom zbrojnym zaprzestanie utrudniania swobodnego przemieszczania się Specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE na tymczasowo okupowanym terytorium Donbasu -podkreślił Stały Przedstawiciel Ukrainy przy Organizacji Międzynarodowych w Wiedniu Jewgienij Cymbaliuk podczas spotkania Stałej Rady OBWE w czwartek 7 listopada w Wiedniu, informuje korespondent Ukrinform.

„Coraz częściej żołnierze rosyjskich sił zbrojnych zabraniają przemieszczania się SMM, odnosząc się, cytuję, do „rozkazów dowódców” - oświadczył.

Ukraiński dyplomata zauważył, że ​​delegacje krajów uczestniczących podczas cotygodniowych spotkań Stałej Rady OBWE stale powtarzają ten apel do Rosji, ale ona „niestety nas nie słyszy”.

„W rezultacie strona rosyjska narusza swoje zobowiązania wynikające z porozumień mińskich, decyzji trójstronnej grupy kontaktowej i mandatu SMM. Jednocześnie rosyjska delegacja nie przestaje obwiniać Ukrainy. Nie tędy droga, jeśli Rosja poważnie podchodzi do zakończenia rozpoczętego konfliktu - powiedział Cymbaliuk.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-