Ukraińscy spadochroniarze biorą udział w ćwiczeniach NATO w Rumunii   ZDJĘCIE

Ukraińscy spadochroniarze biorą udział w ćwiczeniach NATO w Rumunii ZDJĘCIE

Ukrinform
Ukraińscy żołnierze biorą udział w międzynarodowych ćwiczeniach „SABER GUARDIAN-2019”, które rozpoczęły się w Rumunii i potrwają dwa tygodnie – podaje służba prasowa Ministerstwa Obrony.

„Międzynarodowe szkolenie SABER GUARDIAN-2019 rozpoczęło się na terytorium jednej z wojskowych baz NATO w Rumunii, skupiającej przedstawicieli z 16 krajów: Albanii, Bułgarii, Bośni i Hercegowiny, Armenii, Grecji, Gruzji, Włoch, Litwy, Łotwy, Macedonii, Niemcy, Polska, Rumunia, Stany Zjednoczone i Ukraina – napisano w powiadomieniu.

Jak zauważono, Ukraina jest reprezentowana na międzynarodowych manewrach wojskowych przez połączoną grupę rotacyjno-taktyczną 25. Oddzielnej Brygady Powietrznodesantowej Sił Zbrojnych Ukrainy. Szkolenie potrwa ponad dwa tygodnie i odbędzie się w kilku etapach w różnych częściach poligonu wojskowego.

Jak powiedziało Ministerstwo Obrony, pierwszym etapem szkolenia ukraińskich spadochroniarzy jest rozplanowanie przyszłych działań na kolejne etapy manewrów, opracowanie rozkazów bojowych zgodnie ze standardami NATO, rozpoznanie lądowisk i wyznaczenie zadań dla personelu następnego dnia ćwiczeń.

Ministerstwo Obrony dodało również, że połączona grupa taktyczna 25. Oddzielnej Brygady Powietrznodesantowej Sił Zbrojnych Ukrainy będzie realizować zadania edukacyjne w ramach ćwiczeń zmechanizowanego batalionu Sił Zbrojnych Rumunii przy wsparciu instruktorów Międzynarodowego Centrum Misji Pokojowych i Bezpieczeństwa na terenie Międzynarodowego Centrum Szkoleniowego.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-