Na Ukrainie zakończyło się testowanie BTR-4 -  WIDEO

Na Ukrainie zakończyło się testowanie BTR-4 - WIDEO

Ukrinform
Fabryka im. Małyszewa i Charkowskie KBM (Konstruktorskoje biuro maszinostrojenia) im. Morozowa, będące częścią „Ukroboronprom” są gotowe do rozpoczęcia seryjnej produkcji BTR-4 na potrzeby Sił zbrojnych Ukrainy – informuje służba prasowa "Ukroboronprom" .

Fabryka im. Małyszewa i Charkowskie KBM są gotowe do rozpoczęcia seryjnej produkcji BTR-4 z własnym kadłubem. Pozwala to na znaczny wzrost tempa przekazywania tych pojazdów bojowych do armii ukraińskiej, która wcześniej zależała od zdolności produkcyjnej tylko jednego prywatnego przedsiębiorstwa".

BTR-4 to ogromny kołowy transporter opancerzony skonstruowany na Ukrainie w ChKBM. BTR-4 był używany przez wojska ukraińskie od pierwszych dni wojny i wielokrotnie udowodnił swoją wysoką skuteczność na polu bitwy. Poziom ochrony, jaki zapewnia ten pojazd - jeden z najwyższych wśród transporterów opancerzonych i wozów bojowych piechoty, które są na wyposażeniu Sił Zbrojnych.

BTR-4 posiada wmontowany Parus BM-7 uzbrojony w armatę automatyczną 30 mm, sprzężony karabin maszynowy, wyrzutnie granatów oraz wyrzutnię pocisków przeciwpancernych (ppk) typu Barier-W.

Pojazd otrzymał silnik od niemieckiej spółki Deutz AG, a także amerykańską skrzynię biegów Alisson, dzięki czemu prędkość maksymalna osiąga 110 km/h.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-