Siły zbrojne Ukrainy testują zmodernizowane przeciwlotnicze systemy rakietowe „Thor

Siły zbrojne Ukrainy testują zmodernizowane przeciwlotnicze systemy rakietowe „Thor" i „Cube" WIDEO

Ukrinform
Przeciwlotnicze systemy rakietowe „Thor" i „Cube" powrócą do uzbrojenia Wojsk Lądowych SZU po zakończeniu testów - napisał na Facebooku szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Wiktor Mużenko.

„Kończy się testowanie zmodernizowanych kompleksów obrony przeciwlotniczej, które wkrótce wrócą do uzbrojenia Sił Zbrojnych Ukrainy. Umożliwi nam to sformowanie nowych oddziałów, znacznie zwiększy możliwości przeciwlotniczych sił rakietowych SZU i, ogólnie rzecz biorąc, zwiększy skuteczność systemu obrony powietrznej i wojska, a także państwa"- napisał Mużenko.

Testowanie zmodernizowanych systemów odbywa się na poligonie „Jagorłyk" w obwodzie chersońskim.

Prace nad modernizacją SAM „Thor” i „Cube”, przeprowadziła NPP „Aerotekhnika-MLT”, dzięki czemu systemy poprawiły swoje możliwości techniczne i rozszerzyły funkcjonalność.

SAM „Thor” - system obrony powietrznej mający na celu obronę przeciwlotniczą i obronę przeciwrakietową. System „Thor” jest przeznaczony do obrony ważnych administracyjnych, ekonomicznych i wojskowych obiektów przed atakami rakiet, zdalnie sterowanych samolotów, bomb lotniczych, samolotów i helikopterów. System może pracować zarówno ręcznie (przy udziale operatorów), jak i w pełni automatycznym trybie. W tym przypadku system "Thor" sam kontroluje określoną przestrzeń powietrzną i odrzuca wszystkie cele powietrzne, które nie są rozpoznawane przez system "swój-obcy".

SAM „Cube” - przeciwlotniczy system wojskowy obrony powietrznej przeznaczony do ochrony Wojsk Lądowych, głównie dywizji pancernych przed atakiem powietrznym.

.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-