Obrona powietrzna zniszczyła w nocy 14 z 20 Szachedów i trzy rakiety wroga Ch-59/ Ch-69

Obrona powietrzna zniszczyła w nocy 14 z 20 Szachedów i trzy rakiety wroga Ch-59/ Ch-69

Ukrinform
Siły obrony powietrznej zniszczyły tej nocy 14 z 20 rosyjskich UAV Shahed-131/136.

Jak podał Ukrinform, w Telegramie poinformował o tym dowódca Sił Powietrznych generał broni Mykoła Oleszczuk.

Według niego w nocy 10 lipca wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę jedną rakietą balistyczną Iskander-M i czterema kierowanymi rakietami powietrznymi Ch-59/ Ch-69 z tymczasowo okupowanego Krymu.

Siły Powietrzne wyjaśniły również, że drony zaatakowały z regionu Primorsko-Achtarsk (RF) i przylądka Czauda (tymczasowo okupowany Krym).

W wyniku działań bojowych, jak podkreślił Oleszczuk, w obwodach odeskim, mikołajowskim, dniepropietrowskim, rówieńskim, chmielnickim, chersońskim, czerkaskim, winnickim zestrzelono 14 dronów Shahed.

Zaangażowano samoloty myśliwskie, przeciwlotnicze jednostki rakietowe Sił Powietrznych, obliczenia mobilnych grup ogniowych Sił Obronnych Ukrainy i jednostki walki elektronicznej.

„Rakiety zaatakowały infrastrukturę portową w Odessie. W wyniku aktywnych środków zaradczych trzy rosyjskie rakiety Ch-59/Ch-69 i trzy szturmowe UAV nie dotarły do ​​celów” – dodał.

Jak podaje Ukrinform, w nocy 10 lipca w wielu regionach Ukrainy ogłoszono alarm powietrzny w związku z zagrożeniem atakiem dronów.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-