Rosyjski atak rakietowy na Ukrainę: 37 zabitych, ponad 170 rannych

Rosyjski atak rakietowy na Ukrainę: 37 zabitych, ponad 170 rannych

wideo
Ukrinform
W wyniku rosyjskich ataków rakietowych na Ukrainę 8 lipca zginęło 37 osób, a ponad 170 zostało rannych.

Takie dane podał Wołodymyr Zełenski w Telegramie – podaje Ukrinform.

„Dzisiaj Rosja uderzyła w miasta Ukrainy. Ponad 170 rannych. Na chwilę obecną znanych jest 37 ofiar, w tym troje dzieci. Składam kondolencje rodzinie i przyjaciołom” – napisał.

Ogółem, według głowy państwa, uszkodzonych zostało prawie 100 obiektów: szpital dziecięcy, zwykłe domy, przedszkola, szpital położniczy, uczelnia, centrum biznesowe. Na miejscu nadal trwa sprzątanie gruzu.

„Rosyjscy terroryści muszą za to odpowiedzieć. Sama troska nie powstrzymuje terroru. Współczucie nie jest bronią. Konieczne jest zestrzelenie rosyjskich rakiet. Konieczne jest zniszczenie rosyjskich samolotów bojowych tam, gdzie stacjonują. Trzeba podjąć zdecydowane kroki, które nie pozostawią deficytu bezpieczeństwa” – podkreślił prezydent.

Dodał, że świat ma do tego niezbędną władzę. „Partnerzy są w stanie to zrobić. A decyzje są potrzebne jak najszybciej” – podsumował Zełenski.

Jak informowaliśmy, podczas wspólnej konferencji prasowej z premierem Polski Donaldem Tuskiem w Warszawie Wołodymyr Zełenski powiedział, że Ukraina jest inicjatorem zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w związku z rosyjskimi atakami.

W lipcu przewodnictwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ przeszło w ręce Rosji.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-