Atak rakietowy na Kijów – stanem na rano – 27 zabitych, 117 rannych

Atak rakietowy na Kijów – stanem na rano – 27 zabitych, 117 rannych

zdjęcie
Ukrinform
W Kijowie z wtorkowego poranka 9 lipca liczba ofiar wczorajszego rosyjskiego ataku rakietowego wzrosła do 117 osób, 27 osób zginęło.

Jak podaje Ukrinform, w Telegramie poinformowała o tym Administracja Wojskowa Kijowa.

„Stanem na dzisiejsze rano w Kijowie w wyniku ataku rakietowego zginęło 27 osób, a 117 zostało rannych” – czytamy w komunikacie.

Następnie szef administracji wojskowej Kijowa Serhij Popko dodał w Telegramie, że wśród ofiar śmiertelnych jest czworo dzieci.

Z kolei Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowała w Telegramie, że podczas nocnego odgruzowania w dzielnicy szewczenkowskiej miasta odnaleziono ciało chłopca.

„W wyniku wczorajszego ataku wroga na Kijów zginęło 27 osób, w tym 4 dzieci, 117 osób zostało rannych, 7 osób uratowano” – czytamy w raporcie.

Ratownicy zauważyli, że w trzech lokalizacjach nadal trwa likwidacja skutków. Na miejscu zdarzenia uczestniczyło 377 ratowników i 76 jednostek sprzętu ratowniczego.

Jak podał Ukrinform, wcześniej KMVA informowała, że ​​w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego w Kijowie zginęło 27 osób, w tym troje dzieci, a 82 osoby zostały ranne.

Rozbiór gruzu szpitala „Ochmatdyt” / Foto: Pawło Bahmut, Ukrinform

Konsekwencje masowego ataku Federacji Rosyjskiej w kijowskim rejonie dnieprowskim, klinika „Izyda” Zdjęcie: Ukrinform, Jewhen Kotenko

W kijowskiej dzielnicy szewczenkowskiej uderzono w dom, zniszczono wejście / Fot. Kyryło Czubotin, Ukrinform

Konsekwencje ataku rakietowego w rejonie sołomijskim w Kijowie / Fot. Kyryło Czubotin, Ukrinform


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-