Masowy rosyjski ostrzał na Ukrainie - zginęło 20 osób, około 50 zostało rannych

Masowy rosyjski ostrzał na Ukrainie - zginęło 20 osób, około 50 zostało rannych

Ukrinform
Kijów, Dniepr, Krzywy Róg, Słowiańsk i Kramatorsk zostały dotknięte dzisiejszym zmasowanym rosyjskim atakiem rakietowym. Wystrzelono ponad 40 rakiet różnych typów. Zniszczone domy, infrastruktura i szpital dziecięcy „Ohmatdyt”. Wiadomo o 20 zabitych i około 50 rannych.

Odpowiednie informacje podano do wiadomości publicznej na kanale Telegram Ministra Spraw Wewnętrznych Ihora Kłymenko, przekazuje Ukrinform.

„Ogółem w wyniku porannego ataku Federacji Rosyjskiej na Ukrainę zginęło około 20 osób, około pięćdziesiąt zostało rannych” – czytamy w komunikacie.

„Rosyjscy terroryści ponownie masowo zaatakowali Ukrainę rakietami. Różne miasta: Kijów, Dniepr, Krzywy Róg, Słowiańsk, Kramatorsk. Ponad 40 rakiet różnych typów. Uszkodzone zostały budynki mieszkalne, infrastruktura i szpital dziecięcy” – oznajmił w Telegramie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

W Kijowie w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego zginęło 7 osób, a 11 zostało rannych. Takie dane udostępnia KMVA.

Obecnie przy rozbiórce gruzów budynku „Ochmatdyt” biorą udział pracownicy Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, ochotnicy i personel medyczny.

„Mamy trzy godziny „złotego czasu”, które wystarczą, aby uratować kogoś, kto przeżyje. Przed minutą wydobyliśmy spod gruzów osobę, która dzięki Bogu żyje” – poinformował minister spraw wewnętrznych Ihor Kłymenko podczas właczenia z miejsca strzelaniny do szpitala dziecięcego „Ohmatdyt” w Kijowie, relacjonuje. Ukrinform.

Kłymenko wyjaśnił, że w wyniku ostrzału w stolicy ogółem zginęło siedem osób. Dwie osoby zginęły w ostrzale szpitala dziecięcego „Ochmatdyt”, pięć w stołecznej dzielnicy, gdzie trafiono w centrum handlowe i budynek mieszkalny.

Ponadto w wyniku rosyjskiego ostrzału 15 osób zostało rannych.

W wyniku masowego ataku w Krzywym Rogu zginęło 10 osób, 31 zostało rannych. Poinformował o tym w Telegramie Ołeksandr Wiłkul, przewodniczący Rady Obrony Krzywego Rogu.

Co najmniej trzy osoby zginęły w mieście Pokrowsk w obwodzie donieckim podczas porannego ataku rakietowego w wyniku uderzenia w przedsiębiorstwo. Poinformował o tym na Facebooku szef Donieckiego OVA Wadym Fiłaszkin.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-