W ciągu tygodnia Rosja wystrzeliła nad Ukrainę 600 bomb lotniczych, ponad 60 Szahedów i 40 rakiet – Zełenski

W ciągu tygodnia Rosja wystrzeliła nad Ukrainę 600 bomb lotniczych, ponad 60 Szahedów i 40 rakiet – Zełenski

Ukrinform
W tym tygodniu Rosja wystrzeliła nad Ukrainę 600 kierowanych bomb lotniczych, ponad 60 dronów Shahed-131/136 i prawie 40 rakiet różnego typu.

Jak podaje Ukrinform, prezydent Wołodymyr Zełenski ogłosił to na Facebooku.

„Nasz naród nieustannie cierpi z powodu rosyjskiego terroru. Tylko w tym tygodniu Rosja użyła ponad 600 kierowanych bomb lotniczych, ponad 60 szahedów i prawie 40 różnego rodzaju rakiet” – powiedział Zełenski.

Jednak według niego w tym tygodniu Ukraina jeszcze bardziej wzmocniła swoją obronę powietrzną. Podziękował za to Niemcom i Stanom Zjednoczonym Ameryki.

„Ukraińscy Patrioci pokażą się jeszcze lepiej w obronie przed rosyjskim terrorem. Jednak, aby chronić wszystkie nasze miasta i wsie, aby naprawdę przezwyciężyć rosyjski terror, potrzebne są bardziej konkretne rozwiązania. A w przyszłym tygodniu będziemy pracować z naszymi partnerami nad właśnie takimi rozwiązaniami - Już je przygotowujemy” – podkreślił Prezydent.

Jak podał Ukrinform, 5 lipca w swoim przesłaniu wideo Zełenski zapowiedział nowe rozwiązania mające na celu wzmocnienie obrony powietrznej.

Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-