Sytuacja na froncie – W ciągu dnia na froncie odbyło się 100 starć bojowych

Sytuacja na froncie – W ciągu dnia na froncie odbyło się 100 starć bojowych

Ukrinform
Poinformował o tym rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Andrij Kowalow podczas transmisji programu „Jedyni Nowyny” – relacjonuje korespondent Ukrinform.

W sumie w ciągu ostatniego dnia doszło do 100 starć bojowych. Najgoręcej było w kierunku pokrowskim, gdzie Siły Obronne Ukrainy odparły 27 ataków.

Na kierunku pokrowskim - nasi obrońcy odparli 27 ataków rosyjskich w rejonie miejscowości: Nowooleksandriwka, Nowopokrowske, Umańskie, Karliwka, Jasnobrodiwka i Jewheniwka oraz Newelske obwodu donieckiego, gdzie wróg próbował wyprzeć Jednostki ukraińskie z okupowanych linii.

Na kierunku charkowskim - wojska rosyjskie kontynuują działania ofensywne, odbyło się tu 4 starć bojowych. Walki toczyły się zwłaszcza na terenach miejscowości: Hłyboke i Wowczańsk w obwodzie charkowskim.

Na kierunku kupiańskim - Siły Obronne odparły 10 ataków wroga w rejonie miejscowości: Synkiwka, Stepowa Nowoseliwka, Piszczane i Berestowe obwodu charkowskiego.

Na kierunku łymańskim - odparto 10 ataków w pobliżu miejscowości: Drużelubiwka w obwodzie charkowskim, Hrekiwka, Newski i Leśnictwo Serebriańskie w obwodzie ługańskim, Terni i Torske w obwodzie donieckim.

Na kierunku siwierskim - Siły Obronne odparły 7 rosyjskich ataków w okolicy miejscowości: Wyimka w obwodzie donieckim.

Na kierunku kramatorskim - żołnierze ukraińscy odparli 7 ataków Federacji Rosyjskiej w rejonie miejscowości: Iwaniwskie, Kliszczijewka oraz Andrijwka w obwodzie donieckim, gdzie wróg próbował poprawić pozycję taktyczną.

Na kierunku kurachowskim - Siły Obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w pobliżu miejscowości: Krasnohoriwka, Heorgijewka, Paraskowiwka i Kostyantyniwka, gdzie wróg próbował przebić się przez obronę naszych wojsk 14 razy.

Na kierunku wremiwskim - wróg podjął 7 nieudanych prób przebicia się przez obronę wojsk ukraińskich w rejonie miejscowości: Wodjane, Urożajne i Staromajorske obwodu donieckiego.

Na kierunku orichowskim - doszło do 3 starć bojowych w rejonie Małej Tokmaczki i Robotyne w obwodzie zaporoskim.

Na kierunku przydnieprowskim - rosyjscy okupanci próbują wybić jednostki ukraińskie z przyczółków na lewym brzegu Dniepru. Ostatniego dnia rosyjscy okupanci przeprowadzili dwa ataki na pozycje Sił Obronnych na tym kierunku.

Kowalow zauważył także, że w ciągu ostatniego dnia rosyjscy terroryści przeprowadzili 62 naloty, w tym przy użyciu 95 bomb kierowanych. Przeprowadzono około 4000 ostrzałów, w tym 149 z użyciem systemów ognia rakietowego.

W ciągu ostatniego dnia Siły Obronne Ukrainy uderzyły w 13 obszarów koncentracji personelu i sprzętu wroga, 7 stanowisk obrony przeciwlotniczej, 2 jednostki rakietowe i artyleryjskie oraz jedną stację radarową.

Według Sztabu Generalnego całkowite straty wroga ostatniego dnia wyniosły 1100 żołnierzy rosyjskich, 23 czołgi, 32 bojowe wozy opancerzone, 46 systemów artyleryjskich, 1 system rakietowy, 5 systemów obrony powietrznej, wczoraj zestrzelony samolot Su-25 na kierunku pokrowskim i 13 dronów operacyjno-taktycznych, 58 pojazdów i 21 jednostek specjalnego wyposażenia.

Jak podaje Ukrinform, całkowite straty bojowe wojsk rosyjskich na Ukrainie od 24 lutego 2022 r. do 11 czerwca 2024 r. wynoszą ok. 520 850 osób.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-