Przygotowujemy nowe umowy dla Ukrainy z partnerami, zwłaszcza z Niemcami – Prezydent

Przygotowujemy nowe umowy dla Ukrainy z partnerami, zwłaszcza z Niemcami – Prezydent

wideo
Ukrinform
Władze Ukrainy przygotowują nowe porozumienia z partnerami europejskimi, w szczególności z Niemcami, dotyczące dodatkowych kroków wspierających nasze państwo.

Wołodymyr Zełenski powiedział to w wiadomości wideo – podaje Ukrinform.

Wideo: Kancelaria Prezydenta

Drogie Ukrainki, Ukraińcy!

Dziś warto uczcić pamięć tych, którzy dla nas – dla wszystkich na Ukrainie – zachowują normalne warunki życia, bez względu na to, co się wydarzy. Zawsze, każdego dnia i każdej nocy, po rosyjskich atakach, po wszelkich tragicznych wydarzeniach, możemy liczyć na to, że ratownicy naszej Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych na pewno będą na miejscu i pomogą. Nieważne, kiedy to się stało. Nieważne, gdzie to się stało. I na terenach przyfrontowych, i w każdym mieście i regionie naszego kraju.

To jedna z podstawowych cech prawdziwej państwowości – obecność systemu i ludzi, których zadaniem jest ratowanie. W całym kraju. I dziękuję każdemu z osobna, całemu zespołowi Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, który naprawdę stara się skutecznie wykonywać swoją pracę.

Dziś chciałbym wyróżnić przede wszystkim ratowników, którzy pracują w Charkowie i regionie. W szczególności sierżanci obrony cywilnej Andrij Zajarny, Konstantyn Mokliak, Ołeksij Żyrow, Dmytro Maksymow, Ołeksandr Degtyarenko i Jewhen Zolotko. Starsi sierżanci Wołodymyr Ridny i Serhij Sydora. Dzięki chłopaki! Starsi porucznicy Ołeksandr Jawtuszenko i Maksym Mychajłow. Kapitanowie służby obrony cywilnej obwodu charkowskiego Andrij Łachtin, Serhij Raszewski i Serhij Snurnikow, major Wadym Stadnyk i podpułkownik Ołeksij Kołodiażny. Dziękuję wam i wszystkim waszym współpracownikom!

Jestem także szczególnie wdzięczny pracownikom Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w obwodzie donieckim. Wszystkim, którzy mimo wszystko ratują ludzi i zachowują siłę Ukrainy. Dziś osobiście poznam chłopaków, którzy wyróżnili się podczas akcji gaśniczej i ratowniczej po rosyjskich atakach na Toreck i Selidowe. Sierżanci służby ochrony ludności Ołeksandr Pawlenko i Paweł Zacharow, starszy sierżant Andrij Maltamar, porucznik Stanisław Nechypurenko i major służby ochrony ludności Wołodymyr Derenko. Dziękuję!

Obecnie jednym z naszych głównych zadań jest zdobycie większego wsparcia dla Ukrainy właśnie z punktu widzenia stabilności naszego społeczeństwa. Dotyczy to energii, regeneracji po wstrząsach i wszystkich innych podstaw normalnego życia. Życie, które musimy chronić pomimo wszelkich prób ucisku i zniszczenia ze strony Rosji.

Przygotowujemy nowe umowy dla Ukrainy z partnerami europejskimi, w szczególności z Niemcami, dotyczące dodatkowych etapów wsparcia.

Ponadto obecnie szczegółowo pracujemy nad przygotowaniem dwustronnej umowy o bezpieczeństwie między naszym państwem a Stanami Zjednoczonymi. Robimy wszystko, aby odczuć przywództwo Ameryki. Dziękuję wszystkim, którzy pomagają!

I jeszcze jedno.

Kierunek pokrowski, obwód doniecki. Niemal każdego dnia niezmiennie najciężej jest na froncie. Największy nacisk okupanta. Codziennie - największa liczba bitew. Jeszcze wczoraj było ponad 40 ataków, dziś o tej porze już ponad 20. Każdy nasz żołnierz, który niszczy wroga na miejscu, każdy nasz żołnierz i dowódca, który robi wszystko, aby utrzymać nasze pozycje i pomóc żołnierzom w stanowiska w pobliżu - szczególne podziękowania dla Was wszystkich.

Maksymalne wysiłki, abyście wy i cała nasza armia mieli więcej broni, więcej sprzętu, bardziej nowoczesne systemy.

Dziś był już raport szefa Komitetu Syrskiego, będzie raport szefa GUR Budanowa – przygotowujemy nowe kroki. Ukraina na pewno się obroni.

Chwała Ukrainie!

Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-