Sytuacja na froncie – W zeszłym tygodniu na froncie odbyło się ponad 110 starć bojowych, większość z nich na kierunku pokrowskim

Sytuacja na froncie – W zeszłym tygodniu na froncie odbyło się ponad 110 starć bojowych, większość z nich na kierunku pokrowskim

Ukrinform
Poinformował o tym rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Andrij Kowalow podczas transmisji programu „Jedyni Nowyny” – relacjonuje korespondent Ukrinform.

W ciągu ostatniego tygodnia na froncie doszło do ponad 700 starć bojowych, w szczególności 252 na kierunku pokrowskim.

„W zeszłym tygodniu odbyło się ponad 700 starć bojowych” – poinformował.

Na kierunku charkowskim - rosyjskie siły zbrojne przeprowadziły w ciągu ostatniego tygodnia 35 ataków w rejonie miejscowości: Hłyboke, Lipci, Starica i Wowczańsk w obwodzie charkowskim. Siły obronne Ukrainy zatrzymały ofensywę wroga.

Na kierunku kupiańskim - W zeszłym tygodniu najeźdźcy przeprowadzili działania ofensywne w okolicy miejscowości: Synkiwka, Petropawliwka, Stepowa Nowoseliwka, Drużelubiwka, Iwaniwka obwodu charkowskiego oraz na północny wschód od Drużelubiwki w obwodzie charkowskim – w Miasożariwce, Andrijwce w obwodzie ługańskim. Na tym kierunku ukraińscy żołnierze odparli w zeszłym tygodniu 73 ataki wroga.

Na kierunku łymańskim - odparto 37 ataków w pobliżu miejscowości: Leśnictwo Serebriańskie w obwodzie ługańskim, Terni i Torske w obwodzie donieckim.

Na kierunku siwierskim - Siły Obronne odparły 63 rosyjskich ataków w okolicy miejscowości Biełohoriwka w obwodzie ługańskim, Wierchnokamiańskie, Wyimka, Mykołaiwka, Spirne i Rozdoliwka w obwodzie donieckim.

Na kierunku kramatorskim - żołnierze ukraińscy odparli 58 ataków Federacji Rosyjskiej w rejonie miejscowości: Kaliniwka, Nowy, Czasiw Jar, Iwaniwskie, Kliszczijewka oraz Andrijwka w obwodzie donieckim.

Na kierunku Toreckim rosyjscy najeźdźcy podjęli jedną nieudaną próbę przebicia się przez obronę wojsk ukraińskich w rejonie Kurdiumiwki obwodu donieckiego.

Na kierunku pokrowskim - w ciągu tygodnia ukraińscy żołnierze odparli 252 rosyjskie ataki w rejonie miejscowości: Kalinowe, Jewheniwka, Nowooleksandriwka, Sokił, Umańskie, Nowoseliwka-Persza, Solowe, Jasnobrodiwka i Netajłowe, Newelske, Prohres obwodu donieckiego.

Na kierunku kurachowskim - Siły Obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w pobliżu miejscowości: Krasnohoriwka, Nowomychajliwka, Wodjane, Heorgijewka, Paraskowiwka i Kostyantyniwka, gdzie wróg próbował przebić się przez obronę naszych wojsk 78 razy.

Na kierunku wremiwskim - obrońcy odparli 34 ataki w rejonie miejscowości: Urożajne i Staromajorske obwodu donieckiego.

Na kierunku orichowskim - wojsko rosyjskie 40 razy zaatakowało pozycje żołnierzy ukraińskich w rejonie Robotyne, Nowodaniliwki i na północny zachód od Werbowe w obwodzie zaporoskim.

Na kierunku przydnieprowskim - Rosjanie w zeszłym tygodniu próbowali wybić jednostki ukraińskie z przyczółków na lewym brzegu Dniepru.

W ciągu ostatniego tygodnia rosyjscy najeźdźcy przeprowadzili 26 nieudanych ataków na pozycje wojsk ukraińskich w rejonie osady Krynky w obwodzie chersońskim.

Jak podaje Ukrinform, całkowite straty bojowe wojsk rosyjskich na Ukrainie od 24 lutego 2022 r. do 10 czerwca 2024 r. wynoszą ok. 519 750 osób, z czego kolejnych 1190 osób zginęło ostatniego dnia.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-