Sytuacja na froncie – W ciągu dnia na froncie odbyło się 110 starć bojowych - najwięcej na kierunku pokrowskim

Sytuacja na froncie – W ciągu dnia na froncie odbyło się 110 starć bojowych - najwięcej na kierunku pokrowskim

Ukrinform
 6 czerwca na froncie doszło do 90 starć bojowych.

Poinformował o tym rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Andrij Kowalow podczas transmisji programu „Jedyni Nowyny” – relacjonuje korespondent Ukrinform.

„W ciągu dnia odbyło się 90 starć bojowych. W ciągu ostatnich 24 godzin nieprzyjaciel przeprowadził 1 ostrzał i 75 nalotów, w tym przy użyciu dwóch rakiet i 80 kierowanych bomb powietrznych, a także przeprowadził ponad 2500 ataków, w tym 93 z wykorzystaniem pocisków rakietowych” – powiedział Kowalow.

 

Na kierunku charkowskim - w minionym dniu wróg nie przeprowadził działań ofensywnych, w dalszym ciągu ostrzeliwał całą linię walki w tym kierunku przy użyciu artylerii i lotnictwa.

Na kierunku kupiańskim - Siły Obronne Ukrainy odparły cztery ataki wroga - w rejonie Drużelubiwki, Petropawliwki w obwodzie charkowskim oraz Miasożariwce w obwodzie ługańskim.

Na kierunku łymańskim - odparto 11 ataków w pobliżu miejscowości: Newski i Leśnictwo Serebriańskie w obwodzie ługańskim, Terni w obwodzie donieckim.

Na kierunku siwierskim - Siły Obronne odparły 5 rosyjskich ataków w okolicy miejscowości Biełohoriwka w obwodzie ługańskim, Wierchnokamiańskie, Wyimka w obwodzie donieckim.

Na kierunku kramatorskim - ukraińscy obrońcy zatrzymali pięć prób nieprzyjaciela przebicia się przez ukraińską obronę w rejonie miejscowości: Kaliniwka, Iwaniwskie, Kliszczijewka w obwodzie donieckim.

Na kierunku pokrowskim - nasi obrońcy odparli 36 ataków rosyjskich w rejonie miejscowości: Prohres, Sokił, Nowoseliwka Persza, Nowopokrowske, Jasnobrodiwka, Kalinowe w obwodzie donieckim, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował wyprzeć jednostki ukraińskie z zajęte linie.

Na kierunku kurachowaskim - Siły Obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w pobliżu miejscowości: Krasnohoriwka, Paraskowiwka, gdzie wróg próbował przebić się przez obronę naszych wojsk 10 razy.

Na kierunku wremiwskim - wróg podjął 9 nieudanych prób przebicia się przez obronę wojsk ukraińskich w rejonie miejscowości: Urożajne i Staromajorske obwodu donieckiego oraz Nowodariwka obwodu zaporoskiego.

Na kierunku orichowskim - doszło do czterech starć bojowych w rejonie Małej Tokmaczki i Robotyne w obwodzie zaporoskim.

Na kierunku przydnieprowskim - nieprzyjaciel nie rezygnuje z zamiaru wyparcia jednostek ukraińskich z przyczółków na lewym brzegu Dniepru w obwodzie chersońskim. W ciągu ostatniego dnia odbyło się 6 nieudanych ataków wroga.

Rzecznik przypomniał także, że w nocy 7 czerwca wróg zaatakował infrastrukturę krytyczną Ukrainy z lotnictwa strategicznego – bombowców Tu-95MS z przestrzeni powietrznej obwodu saratowskiego i UAV typu Shahed-131/136 z Primorsko-Achtarska, Jeisk, Kursk – RF i Przylądek Czauda – Krym. W sumie użyto 5 wystrzeliwanych z powietrza rakiet manewrujących Ch-101/Ch-555 i 53 UAV szturmowe „Shahed”. W wyniku walki przeciwlotniczej zestrzelono 48 szturmowych UAV i 5 rakiet manewrujących.

Zdjęcie ilustracyjne: OK "Zachid"


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-