Siły obrony powietrznej zestrzeliły w nocy 48 szturmowych UAV i 5 rakiet manewrujących

Siły obrony powietrznej zestrzeliły w nocy 48 szturmowych UAV i 5 rakiet manewrujących

Ukrinform
W nocy 7 czerwca Siły Obronne Ukrainy zestrzeliły 5 rakiet manewrujących i 48 dronów szturmowych Shahed-131/136.

Jak podał Ukrinform, w Telegramie poinformował o tym generał broni Mykoła Oleszczuk, dowódca Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy.

„W nocy 7 czerwca wróg zaatakował infrastrukturę krytyczną Ukrainy z lotnictwa strategicznego – bombowców Tu-95MS z przestrzeni powietrznej obwodu saratowskiego i UAV typu Shahed-131/136 z Primorsko-Achtarska, Jeisk, Kursk – RF i Przylądek Czauda – Krym” – zauważył dowódca.

W sumie użyto pięciu wystrzeliwanych z powietrza rakiet manewrujących Ch-101/Ch-555 i 53 szturmowych UAV Shahed-131/136.

Atak powietrzny został odparty przez mobilne grupy ogniowe Sił Obronnych Ukrainy, samoloty myśliwskie, przeciwlotnicze jednostki rakietowe i jednostki walki elektronicznej Sił Powietrznych.

W wyniku walk przeciwlotniczych w obwodach dniepropietrowskim, zaporoskim, kirowogradzkim, mikołajowskim, chersońskim, odeskim, charkowskim, kijowskim i chmielnickim zestrzelono 48 szturmowych UAV i pięć rakiet manewrujących X-101/X-555.

Jak podaje Ukrinform, w nocy 7 czerwca w wielu obwodach Ukrainy ogłoszono alarm powietrzny w związku z zagrożeniem atakiem wrogich dronów szturmowych i zagrożeniem rakietowym. Odnotowano także przylot czterech bombowców strategicznych Tu-95.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-