Napięta sytuacja jest na kierunkach: pokrowskim, kurachowaskim

Napięta sytuacja jest na kierunkach: pokrowskim, kurachowaskim

Ukrinform
Od początku bieżącego dnia na froncie doszło do 29 starć bojowych. 

O godzinie 10.30 Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował na Facebooku – podaje Ukrinform.

„Od początku bieżącego dnia odbyło się już 29 starć bojowych. Wróg przeprowadził 570 ataków na pozycje naszych wojsk i osad, w tym 18 z wykorzystaniem MLRS. Ponadto agresor wykonał jeden atak rakietowy dwiema rakietami i 32 ataki dronami kamikadze” – czytamy w komunikacie.

Na kierunku charkowskim - Należy zauważyć, że w dniu dzisiejszym na tym kierunku nie było aktywnych ataków wroga. W ciągu ostatniej doby całkowite straty najeźdźców na tym kierunku wyniosły: 179 osób, w tym 42 nieodwracalne oraz 31 jednostek broni i sprzętu wojskowego. Zniszczono opancerzony pojazd bojowy, system artyleryjski, dziewięć UAV, cztery samochody i siedem jednostek sprzętu specjalnego. Uszkodzony został czołg, dwa systemy artyleryjskie i pięć samochodów.

Na kierunku kupiańskim - w rejonie Drużelubiwki trwa atak wojsk rosyjskich. Sytuacja jest pod kontrolą. Według szczegółowych informacji wróg stracił w tym kierunku w ostatnim dniu 126 zabitych i rannych. Zniszczono trzy BBM-y i samochód.

Na kierunku siwierskim - Od początku dnia nieprzyjaciel zaatakował raz w rejonie Biełohoriwki.

Na kierunku kramatorskim - W rejonie Kliszczejewki akcje szturmowe wojsk rosyjskich nie powiodły się, w rejonie Iwaniwki walka trwa.

Na kierunku pokrowskim - od początku dnia sytuacja jest napięta. Najeźdźcy próbują nacierać w rejonie Nowooleksandriwki, Kalinowa, Jewheniwki, Sokoła, Nowoseliwki Perszy i Jasnobrodiwki. Cztery ataki zostały odparte, trwa sześć starć. Siły zbrojne podejmują działania mające na celu ustabilizowanie sytuacji. W ciągu ostatniej doby łączne straty okupantów w tym kierunku wyniosły ponad 440 osób. Zniszczono czołg, trzy działa przeciwlotnicze, siedem dział i moździerzy oraz dron naziemny.

Na kierunku kurachowaskim - Napięta sytuacja pozostaje na kierunku, Siły Obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w pobliżu miejscowości: Krasnohoriwka i Paraskowiwka. Sytuacja jest pod kontrolą Sił Obronnych.

Na kierunku orichowskim - W rejonie Malajskiej Tokmaczki działania wroga nie przyniosły skutku.

Na kierunku wremiwskim - Od początku dnia doszło do pięciu potyczek w rejonie miejscowości: Urożajne i Nowodariwka obwodu donieckiego. Trzy nieudane ataki Federacji Rosyjskiej zostały odparte, w rejonie Urożajne trwają walki.

Na kierunku przydnieprowskim - armia rosyjska podjęła dwie nieudane próby ataku w rejonie Krynok.

Na pozostałych kierunkach okupanci nie prowadzili aktywnych działań ofensywnych – zauważa Sztab Generalny.

Jak podał Ukrinform, ostatniego dnia na froncie doszło do 111 starć bojowych.

Zdjęcie: Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-