Sytuacja na froncie – W ciągu dnia na froncie odbyło się 85 starć bojowych

Sytuacja na froncie – W ciągu dnia na froncie odbyło się 85 starć bojowych

Ukrinform
Trwa akcja obronna wojsk ukraińskich. Do chwili obecnej doszło w sumie do 85 starć bojowych z rosyjskimi najeźdźcami.

Poinformował o tym Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku, publikując informacje operacyjne na godzinę 23:30 w środę, 5 czerwca, podaje Ukrinform.

Nasi żołnierze wyczerpują wroga na całej długości linii bojowej i na tyłach. W dniu dzisiejszym Siły Powietrzne oraz oddziały rakietowe i artyleria uderzyły w 12 obszarów koncentracji siły roboczej okupanta, obszar koncentracji rakiet przeciwlotniczych, dwa punkty kontroli dronów i stację radarową.

Od początku dnia wróg przeprowadził na terytorium Ukrainy jeden atak rakietowy i 37 nalotów (w tym 40 kabów) zastosował też 499 dronów kamikadze. Przeprowadził 2742 ataki na pozycje naszych wojsk i osady przy użyciu różnego rodzaju broni.

Na kierunku charkowskim - odbyło się tu 5 starć bojowych. Walki toczyły się zwłaszcza na terenach miejscowości: Wowczańsk i Lipce. Na tym kierunku walki toczą się w dwóch lokalizacjach. Utraty pozycji i terytoriów nie dopuszczono. Sytuacja jest pod kontrolą.

Na kierunku kupiańskim - wróg 12 razy próbował wyprzeć nasze jednostki z zajętych pozycji. Walki toczyły się w okolicy miejscowości: Synkiwka, Stepowa Nowoseliwka, Stelmachiwka, Czerneszczyna i Drużelubiwka. Odparto 11 ataków. Utraty pozycji i terytoriów nie dopuszczono. Obecnie walka trwa w rejonie Drużelubiwki.

Na kierunku łymańskim - Sytuacja nie uległa znaczącym zmianom - wszystkie próby natarcia wroga w rejonie Newskiego i Serebriańskie zakończyły się niepowodzeniem.

Na kierunku siwierskim - nieprzyjaciel jest także aktywny – przeprowadził sześć ataków w okolicach Wierchnokamiańskiego, Wyimki i Rozdoliwki. Pięć zostało odpartych, a jeden w pobliżu Rozdoliwki jest nadal w toku. Utraty pozycji i terytoriów nie dopuszczono.

Na kierunku kramatorskim Sytuacja jest napięta. Od początku dnia agresor 11 razy próbował wybić jednostki Sił Obronnych z ich pozycji w rejonie miejscowości: Kaliniwka, Nowy, Iwaniwskie, Kliszczijewka oraz Andrijwka w obwodzie donieckim, gdzie wróg próbował poprawić pozycję taktyczną.

Osiem ataków zostało odpartych. Pod Kałyniwką i Iwanowskim trwają jeszcze trzy potyczki. Sytuacja jest pod kontrolą Sił Obronnych.

Na kierunku Toreckim - nieprzyjaciel przeprowadził dwa nieudane ataki w okolicy Białej Góry.

Na kierunku pokrowskim - w ciągu dnia rosyjscy najeźdźcy kontynuowali próby przebicia się przez naszą obronę - odparto 15 ataków, osiem kolejnych trwa. W sumie na tym kierunku doszło do 23 starć bojowych. Wróg był dziś najbardziej aktywny w okolicach wsi Sokił. Nasi obrońcy podejmują aktywne działania, aby ustabilizować sytuację i uniemożliwić okupantom wkroczenie w głąb terytorium Ukrainy.

Na kierunku przydnieprowskim - trzy ataki wroga w rejonie Krynok nie powiodły się. Utraty pozycji i terytoriów nie dopuszczono.

Na pozostałych kierunkach sytuacja nie uległa istotnym zmianom.

Jak podaje Ukrinform, wojska rosyjskie nie ustają w ataku na niemal całej linii frontu, koncentrując swoje wysiłki na kierunkach kupiańskim i pokrowskim.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-