Siły obrony powietrznej zestrzeliły w nocy 17 z 18 dronów kamikadze wroga

Siły obrony powietrznej zestrzeliły w nocy 17 z 18 dronów kamikadze wroga

Ukrinform
W nocy z 6 czerwca 2024 roku Rosjanie zaatakowali obwód dniepropietrowski dwoma rakietami balistycznymi Iskander-M z rejonu Taganrog (RF), a także zaatakowali 18 dronami typu Shahed z rejonu primorsko-achtarskiego (RF), przylądka Czauda (TOT) ukraińskiego Krymu). 

Jak podaje Ukrinform, Sztab Generalny Sił Zbrojnych poinformował o tym na Facebooku.

„W wyniku walk przeciwlotniczych w obwodach mikołajowskim, chersońskim, zaporoskim i chmielnickim zestrzelono 17 bezzałogowców szturmowych” – czytamy w komunikacie.

Jak podał Ukrinform, w wielu regionach Ukrainy ogłoszono alarm powietrzny w związku z zagrożeniem atakiem wrogich dronów szturmowych.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-