Zełenski: Przed nami tygodnie, które w dużej mierze zdefiniują ten rok

Zełenski: Przed nami tygodnie, które w dużej mierze zdefiniują ten rok

Ukrinform
To właśnie te tygodnie zadecydują o całym lecie, a pod wieloma względami także o tym roku – w odniesieniu do Szczytu Pokojowego, perspektyw integracji europejskiej i sytuacji na froncie.

Poinformował o tym podczas wieczornego wystąpienia prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski – podaje Ukrinform.

„Teraz dopiero początek czerwca, a już to tygodnie, które zdefiniują całe lato i pod wieloma względami także ten rok. Dotyczy to Szczytu Pokojowego i naszej konsolidacji świata dla dobra Ukrainy, dotyczy to także Europy - naszych stosunków z Unią Europejską, dotyczy to oczywiście także naszych pozycji na froncie, a także krajowej produkcji – powiedział Zełenski.

Źródło: Oficjalny kanał Prezydenta Ukrainy – Wołodymyra Zełenskiego

Według niego „widzimy istniejące zagrożenia. Państwo musi być gotowe na odpowiednią reakcję.”

„W każdym z tych kierunków robimy wszystko, aby wyniki były – na Ukrainie. Doceniam każdego, kto pomaga! Jestem wdzięczny każdemu, kto robi wszystko, aby ta wojna się zakończyła i zakończyła się sprawiedliwie dla Ukrainy” – powiedział Zełenski.

 Pełny tekst orędzia Prezydenta Ukrainy

Drogie Ukrainki, Ukraińcy!

Po pierwsze -Stawka.  W kilku kwestiach przeprowadzono szczegółowe rozmowy z wojskiem, rządem, szefami służb specjalnych.

Pierwsze z nich były meldunki Szefa Sztabu Syrskiego i Szefa Barhylewycza dotyczące sytuacji na froncie. Główne kierunki. Najwięcej bitew i najcięższych ataków ma miejsce w obwodzie donieckim. Właściwie to główny kierunek rosyjskich ataków. Oczywiście zastanawialiśmy się dzisiaj także nad sytuacją na południu, w obwodzie charkowskim, na pograniczu obwodów sumskiego i czernihowskiego. Jestem wdzięczny każdej jednostce, każdemu dowódcy i żołnierzowi, dzięki któremu udało się ustabilizować kierunek charkowski. Krok po kroku robimy wszystko, co konieczne, aby Rosja zobaczyła: mamy czym odpowiedzieć za każdą próbę rozszerzenia wojny i zwiększenia presji na Ukrainę. A my współpracujemy z naszymi partnerami, aby takich możliwości było jeszcze więcej – aby były one bardziej dalekosiężne.

Drugie to raport urzędników rządowych na temat energii oraz możliwości ochrony i renaturyzacji. Każdego dnia i na wszystkich poziomach należy poświęcać temu nie tylko maksimum, ale całkowitą uwagę wszystkich odpowiedzialnych urzędników. Również dzisiaj Minister Obrony Narodowej oraz Ministerstwo Strategii i Przemysłu przedstawili raporty dotyczące naszej produkcji i zakupów dronów. W tym miejscu wzrost produkcji powinien być odczuwalny przez cały czas. W tej wojnie – i to właśnie przez naszych żołnierzy – udowodniono, że drony są w stanie dać przewagę i odzyskać inicjatywę. W czasach, gdy oczekiwaliśmy od naszych partnerów dostaw artylerii, drony FPV faktycznie uratowały front. Nasze drony dalekiego zasięgu udowodniły, że Ukraina jest w stanie ograniczyć wewnętrzną siłę państwa terrorystycznego. Musimy to kontynuować. Będziemy kontynuować. Dziękuję każdemu, kto pracuje dla tych właśnie ukraińskich sił – za to, że nasi żołnierze na froncie mają niezbędne drony i że nasze Siły Obrony i Bezpieczeństwa Ukrainy w dalszym ciągu zmieniają sytuację za pomocą dronów. A to jest kwestia osobistej odpowiedzialności menedżerów.

I trzecie. Dałem dzisiaj kilka instrukcji dotyczących przygotowania kolejnych posiedzeń Stawki i następujących decyzji. Widzimy istniejące zagrożenia. Państwo musi być gotowe na odpowiednią reakcję. Dopiero początek czerwca, a już te tygodnie zdefiniują całe lato i pod wieloma względami także ten rok. Dotyczy to Szczytu Pokojowego i naszej konsolidacji świata dla dobra Ukrainy, dotyczy to także Europy - naszych stosunków z Unią Europejską, dotyczy to oczywiście także naszych pozycji na froncie, a także krajowej produkcji. W każdym z tych obszarów robimy wszystko, aby rezultaty były - na Ukrainie. Doceniam każdego, kto pomaga! Jestem wdzięczny każdemu, kto robi wszystko, aby ta wojna się zakończyła i zakończyła się sprawiedliwie dla Ukrainy.

Chwała Ukrainie!


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-