Sytuacja na froncie – W ciągu dnia na froncie odbyło się 110 starć bojowych – Sztab Generalny

Sytuacja na froncie – W ciągu dnia na froncie odbyło się 110 starć bojowych – Sztab Generalny

Ukrinform
W sumie w ciągu dnia na froncie odbyło się 110 starć bojowych.

Poinformował o tym rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Andrij Kowalow podczas transmisji programu „Jedyni Nowyny” – relacjonuje korespondent Ukrinform.

„W ciągu dnia odbyło się łącznie 110 starć bojowych. Rosyjscy terroryści przeprowadzili 3 ataki rakietowe, używając 4 rakiet, przeprowadzili 61 nalotów, używając 82 bomb kierowanych. Ponadto okupanci przeprowadzili ponad 4 tysiące ostrzałów, w tym 120 z użyciem granatów rakietowych” – powiedział.

Na kierunku charkowskim - odbyło się tu 5 starć bojowych. Walki toczyły się zwłaszcza na terenach miejscowości: Wowczańsk w obwodzie charkowskim.

Na kierunku kupiańskim - Siły Obronne odparły 17 ataków w okolicy miejscowości: Synkiwka, Petropawliwka, Stepowe, Nowoseliwka, Czerneszczyna i Berestowe obwodu charkowskiego oraz Newskie i Stelmachiwka obwodu ługańskiego.

Na kierunku siwierskim - Siły Obronne odparły 2 rosyjskie ataki w okolicy miejscowości Biełohoriwka w obwodzie ługańskim.

Na kierunku kramatorskim - żołnierze ukraińscy odparli 9 ataków Federacji Rosyjskiej w rejonie miejscowości: Kaliniwka, Kliszczijewka oraz Andrijwka w obwodzie donieckim.

Na kierunku pokrowskim - ukraińscy żołnierze odparli 42 rosyjskie ataki w rejonie miejscowości: Ptycze, Nowooleksandriwka, Sokił, Nowopokrowske, Prohres, Jewheniwka, Nowoseliwka-Persza w obwodzie donieckim, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował wybić Ukraińców z zajętych linii.

Na kierunku kurachowaskim - Siły Obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w pobliżu miejscowości: Krasnohoriwka i Paraskowiwka, gdzie wróg ośmiokrotnie próbował przebić się przez obronę naszych wojsk.

Na kierunku orichowskim - doszło do 7 starć bojowych w rejonie Małej Szczerbaki, Małej Tokmaczki, Nowodaniliwki i Robotyne obwodu zaporoskiego.

Na kierunku wremiwskim - obrońcy odparli 81 ataków w rejonie miejscowości: Kostyantyniwka, Zołota Niwa, Urożajne i Staromajorske obwodu donieckiego.

Na kierunku przydnieprowskim - najeźdźcy próbują wybić jednostki ukraińskie z przyczółków na lewym brzegu Dniepru. W ciągu ostatnich 24 godzin Rosjanie przeprowadzili 3 nieudane ataki na pozycje Sił Obronnych w obwodzie chersońskim na tym kierunku.

Jak podano, 4 czerwca Siły Zbrojne Ukrainy uderzyły w 15 obszarów koncentracji personelu, 1 stanowisko dowodzenia i 3 systemy obrony powietrznej armii rosyjskiej.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-