Siły obrony powietrznej zestrzeliły w nocy 22 z 27 Shahedów

Siły obrony powietrznej zestrzeliły w nocy 22 z 27 Shahedów

Ukrinform
W nocy z 5 czerwca 2024 r. okupanci zaatakowali 27 bezzałogowcami szturmowymi typu Shahed-131/136 z obwodu kurskiego – Federacja Rosyjska, Przylądek Czauda – Krym.

Jak podał Ukrinform, w Telegramie poinformował o tym dowódca Sił Powietrznych generał broni Mykoła Oleszczuk.

W wyniku walk przeciwlotniczych w obwodach: mikołajowskim, chersońskim, dniepropietrowskim, sumskim i połtawskim zestrzelono 22 „Szachedy”.

W odparciu ataku powietrznego wroga zaangażowane były jednostki rakiet przeciwlotniczych i WS Sił Powietrznych, mobilne grupy ogniowe Sił Obronnych Ukrainy.

Jak informowaliśmy, rano na całej Ukrainie ogłoszono alarm lotniczy w związku ze startem MiG-31 w Rosji.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-