Brytyjski wywiad o walkach na wschodzie: Rosjanie ponoszą ciężkie straty, sukcesy są znikome

Brytyjski wywiad o walkach na wschodzie: Rosjanie ponoszą ciężkie straty, sukcesy są znikome

Ukrinform
Wojska rosyjskie na Ukrainie koncentrują swoje główne wysiłki na kierunku Awdijiwsko -Pokrowskim, gdzie odniosły niewielkie sukcesy, ponosząc jednocześnie ciężkie straty.

Jak podaje Ukrinform, Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii poinformowało o tym na portalu społecznościowym X.

Jak zauważono, na tym kierunku w ciągu ostatnich 72 godzin zaobserwowano wysoki poziom aktywności operacyjnej wojsk rosyjskich.

Rosjanie odnieśli niewielkie sukcesy w północnej części tego odcinka w kierunku wsi Sokił i Jewheniwka. Na osi równoległej około 3 km na południe wojska rosyjskie prawdopodobnie zbliżają się do obrzeży wsi Nowoseliwka.

Dalej na południe Rosjanie nie poczynili znaczących postępów pomimo intensywnego ostrzału ukraińskich pozycji na zachód od wsi Netajłowe wzdłuż autostrady E50 – wynika z raportu.

Ponadto odparto rosyjskie ataki na wieś Niewielsko, a wieś prawdopodobnie pozostaje pod kontrolą ukraińską.

„W nadchodzącym tygodniu sektor ten prawdopodobnie pozostanie obszarem szczególnej uwagi operacyjnej, ponieważ siły rosyjskie będą próbowały utrzymać dynamikę operacyjną pomimo znacznych strat” – podała agencja wywiadu.

Jak informowaliśmy, obwód doniecki ma najdłuższą linię frontu - około 300 km. Obecnie na terytorium Doniecka pod kontrolą władz Ukrainy przebywa około 472 tys. mieszkańców.

Zdjęcie: Marynarka Wojenna Ukrainy, Telegram


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-