Sytuacja na froncie – na froncie doszło do 137 potyczek, większość z nich na kierunku pokrowskim

Sytuacja na froncie – na froncie doszło do 137 potyczek, większość z nich na kierunku pokrowskim

Ukrinform
W ciągu dnia na froncie doszło do 137 starć bojowych, w szczególności 52 ataki zostały odparte przez żołnierzy ukraińskich na kierunku pokrowskim.

Poinformował o tym rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Andrij Kowalow podczas transmisji programu „Jedyni Nowyny” – relacjonuje korespondent Ukrinform.

„W ciągu ostatnich 24 godzin miało miejsce łącznie 137 starć bojowych” – powiedział.

Na kierunku charkowskim - Kowalow poinformował także, że wojsko rosyjskie kontynuuje na tym kierunku ofensywę. W sumie wczoraj doszło do 11 starć zbrojnych. Walki toczyły się zwłaszcza na terenach miejscowości: Łypci i Wowczańsk obwodu charkowskiego.

Na kierunku kupiańskim - doszło do 16 starć bojowych.  Siły obronne Ukrainy odparły ataki wroga w rejonach Synkiwki, Berestowe obwodu charkowskiego i Stelmachiwki, obwodu ługańskiego.

Na kierunku siwierskim - Siły Obronne odparły 27 rosyjskich ataków w okolicy miejscowości: Biełohoriwka w obwodzie ługańskim, Wierchnokamiańskie, Iwano-Darjiwka, Wyimka i Rozdoliwka w obwodzie donieckim.

Na kierunku kramatorskim - ukraińscy żołnierze zatrzymali 7 prób nieprzyjaciela przełamania obrony wojsk ukraińskich pozycji w rejonie miejscowości: Kaliniwka, Iwaniwskie, Kliszczijewka.

Na kierunku pokrowskim - ukraińscy żołnierze odparli 52 ataki w rejonie miejscowości: Zełene Pole, Nowooleksandriwka, Nowopokrowske, Nowoseliwka Persza, Ptycze, Kalinowa, Sokił i Niewielskie w obwodzie donieckim, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował wybić Ukraińców z zajętych linii.

Na kierunku kurachowaskim - Siły Obronne Ukrainy w dalszym ciągu powstrzymują wroga w pobliżu miejscowości: Krasnohoriwka, Paraskowiwka i Wodjane, gdzie rosyjscy najeźdźcy przy wsparciu lotnictwa próbowali 11 razy przebić się przez obronę wojska ukraińskie.

Na kierunku orichowskim - wczoraj doszło do 7 starć bojowych w rejonie Małej Tokmaczki i Robotyne w obwodzie zaporoskim.

Na kierunku przydnieprowskim - rosyjscy najeźdźcy nie rezygnują z zamiaru wybicia jednostek ukraińskich z przyczółków na lewym brzegu Dniepru.

W ciągu ostatnich 24 godzin wojsko rosyjskie przeprowadziło w tym kierunku pięć daremnych ataków na pozycje Sił Obronnych Ukrainy.

Zdjęcie: Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-