Na froncie wczoraj doszło do 124 starć bojowych, większość na kierunku pokrowskim

Na froncie wczoraj doszło do 124 starć bojowych, większość na kierunku pokrowskim

Ukrinform
Od początku dnia doszło do 124 starć bojowych pomiędzy Siłami Obronnymi a rosyjskimi najeźdźcami na różnych kierunkach frontu.

Jak podaje Ukrinform, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy ogłosił to na Facebooku, publikując informacje operacyjne z godziny 23:00 w poniedziałek 3 czerwca.

„Sytuacja na niektórych obszarach frontu pozostaje napięta, ale pod kontrolą. Do tej pory odbyły się 124 starcia. Nasi obrońcy opierają się licznym próbom rosyjskich najeźdźców ataku i wtargnięcia w głąb naszego terytorium, zadając im skuteczne obrażenia ogniowe, wyczerpując ich na całej linii walki” – czytamy w komunikacie.

Według Sztabu Generalnego siły rakietowe i artyleria Sił Obronnych uderzyły w ciągu dnia w pięć obszarów koncentracji personelu wroga, cztery systemy obrony powietrznej i jeden system artyleryjski.

W ciągu dnia rosyjscy okupanci przeprowadzili na terytorium Ukrainy dwa ataki rakietowe przy użyciu sześciu rakiet i 37 ataków powietrznych przy użyciu 51 rakiet i użyli 359 dronów kamikadze. Ponadto okupanci przeprowadzili ponad 2100 ataków na pozycje naszych wojsk i osad przy użyciu różnego rodzaju broni.

Na kierunku charkowskim - nieprzyjaciel sześciokrotnie zaatakował pozycje naszych obrońców na terenach miejscowości: Łypci i Wowczańsk. Pięć ataków zostało odpartych. Rosyjskim najeźdźcom nie udało się nic, sytuacja jest pod kontrolą.

Na kierunku kupiańskim - sytuacja nie uległa znaczącym zmianom, napięcie utrzymuje się w okolicy Berestowe i Stelmachiwka.  Zamierzenia wroga, aby posunąć się w kierunku Synkiwki, Newskiego i Terni, nie powiodły się. Sytuację kontrolują jednostki Sił Obronnych.

Według wstępnych informacji w ciągu bieżącego dnia wróg stracił w tym kierunku 61 osób. Zniszczono dwa samochody, uszkodzony został czołg, dwa systemy artyleryjskie i jeden system przeciwlotniczy.

Na kierunku łymańskim - odparto 59 ataków w pobliżu miejscowości: Nowa Horiwka, Makiijewka, Newski i Leśnictwo Serebriańskie w obwodzie ługańskim, Terni, Nowosadowe i Torske w obwodzie donieckim.

Na kierunku siwierskim - Siły Obronne odparły 15 rosyjskich ataków. Kierunek pozostaje jednym z najbardziej napiętych. Od początku dnia rosyjscy okupanci podjęli 24 próby wciśnięcia się w formacje bojowe naszych oddziałów w okolicy miejscowości: Biełohoriwka w obwodzie ługańskim, Wierchnokamiańskie, Iwano-Darjiwka, Wyimka i Rozdoliwka w obwodzie donieckim.

W ciągu poprzedniego dnia nieprzyjaciel stracił 91 zabitych i rannych. Nasi żołnierze zniszczyli także dwa czołgi, bojowy wóz opancerzony, system artyleryjski i dwa urządzenia EW.

Na kierunku kramatorskim rosyjscy najeźdźcy pięciokrotnie atakowali nasze pozycje w rejonie miejscowości: Kaliniwka, Iwaniwskie, Kliszczijewka. Sytuacja jest napięta. Siły obronne podejmują działania mające na celu ustabilizowanie sytuacji w tym kierunku.

Na kierunku pokrowskim - rosyjscy najeźdźcy atakowali nasze pozycje 35 razy w rejonie miejscowości: Zełene Pole, Nowooleksandriwka, Nowopokrowske, Nowoseliwka Persza, Kalinowa, Netajłowe i Niewielskie. Nasi obrońcy odparli 26 ataków. Sytuacja w rejonie miejscowości: Nowooleksandriwka i Nowoseliwka-Persza, gdzie nadal trwa dziewięć starć, pozostaje napięta. Nasi obrońcy powstrzymują wroga.

Na kierunku kurachowaskim - 10 prób nieprzyjaciela zbliżenia się do naszych pozycji w pobliżu miejscowości: Krasnohoriwka, Paraskowiwka i Wodjane, zakończyło się niepowodzeniem.

Na kierunku orichowskim – sytuacja nie uległa znaczącym zmianom, bitwa trwa w rejonie Małej Tokmaczki. Nie dopuszczono do utraty pozycji, sytuację kontrolują nasi obrońcy.

Na kierunku przydnieprowskim - rosyjscy okupanci w dalszym ciągu próbują odepchnąć naszych obrońców od miejscowości: Krynka. Trzy ataki wroga nie powiodły się.

Na pozostałych kierunkach sytuacja nie uległa istotnym zmianom – stwierdził Sztab Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-