Na kierunku pokrowskim Siły Obronne odparły w ciągu tygodnia 218 ataków, na kramatorskim – 95

Na kierunku pokrowskim Siły Obronne odparły w ciągu tygodnia 218 ataków, na kramatorskim – 95

Ukrinform
W sumie w ciągu ostatniego tygodnia na froncie doszło do ponad 860 starć bojowych. Siły Obronne odparły większość ataków wroga na kierunkach pokrowskim i kramatorskim.

Poinformował o tym rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Andrij Kowalow podczas transmisji programu „Jedyni Nowyny” – relacjonuje korespondent Ukrinform.

„W sumie odbyło się ponad 860 starć bojowych. W ciągu ostatniego tygodnia nieprzyjaciel wystrzelił 36 rakiet i dokonał ponad 360 nalotów, przeprowadził ponad 810 ataków z wyrzutni rakietowych na pozycje naszych żołnierzy i obiekty infrastruktury cywilnej, – powiedział rzecznik.

Na kierunku charkowskim - w zeszłym tygodniu Rosjanie przeprowadzili 83 ataki w rejonie miejscowości: Hłyboke, Słobożanskie, Lipce, Starica, Wowczańsk i Tyche w obwodzie charkowskim. Siły obronne zatrzymały natarcie wroga w tym kierunku.

Na kierunku kupiańskim - Nowojehoriwka, Makiijewka, Stelmachiwka, Miasożariwka, Newskiego, Kowaliwka, Nowowodiane i Twerdochlibowe obwodu ługańskiego.

„W ciągu ostatniego tygodnia ukraińscy żołnierze odparli 130 ataków wroga na tym kierunku” – powiedział Kowalow.

Na kierunku łymańskim w ciągu ostatniego tygodnia ukraińscy żołnierze odparli 22 ataki Rosjan na terenach miejscowości: Leśnictwo Serebriańskie obwodu ługańskiego, Terna, Torske obwodu donieckiego.

Na kierunku siwierskim - Siły Obronne odparły w zeszłym tygodniu 74 ataki w okolicy miejscowości Biełohoriwka w obwodzie ługańskim, Wierchnokamiańskie, Mykołaiwka, Wyimka, Spirne i Rozdoliwka w obwodzie donieckim.

Na kierunku kramatorskim - w ciągu ostatniego tygodnia ukraińscy żołnierze odparli 95 w rejonie miejscowości: Kaliniwka, Nowy, Czasiw Jar, Iwaniwskie, Kliszczijewka i Andrijwka w obwodzie donieckim, gdzie wróg próbował poprawić pozycję taktyczną.

Na kierunku pokrowskim - w ciągu ostatniego tygodnia jednostki Sił Obronnych odparły 218 ataków w rejonie osiedli Kalinowe, Jewheniwka, Sokił, Nowooleksandriwka, Umańskie, Nowoseliwka Persza, Sołowjowe, Prohres, Newelske, Jasnobrodiwka, Netajłowe obwodu donieckiego.

Na kierunku kurachowaskim - Siły Obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w pobliżu miejscowości: Krasnohoriwka, Nowomychajliwka, Wodjane, Heorgijewka, Paraskowiwka i Kostyantyniwka, gdzie w zeszłym tygodniu wróg 94 razy bezskutecznie próbował przebić się przez obronę wojsk ukraińskich.

Na kierunku orichowskim - w ciągu ostatniego tygodnia Rosjanie 5 razy atakowali pozycje wojsk ukraińskich w rejonie Robotyne, Nowodaniliwki i północno-zachodniego Warwowi w obwodzie zaporoskim.

Na kierunku wremiwskim - w ciągu ostatniego tygodnia ukraińscy żołnierze odparli 24 ataki w rejonie miejscowości: Urożajne i Staromajorske obwodu donieckiego, gdzie wróg próbował wybić ukraińskie jednostki z okupowanych linii.

Na kierunku przydnieprowskim - Rosjanie w zeszłym tygodniu próbowali wybić jednostki ukraińskie z przyczółków na lewym brzegu Dniepru.

„W ciągu ostatniego tygodnia Rosjanie przeprowadzili 53 nieudane ataki na pozycje wojsk ukraińskich w rejonie osady Krynka w obwodzie chersońskim” – poinformował rzecznik.

Jak podaje Ukrinform, straty bojowe wojsk rosyjskich od 24 lutego 2022 r. do 3 czerwca 2024 r. wyniosły około 511 130 osób, w tym ostatniego dnia wyeliminowano 1270 najeźdźców.

Zdjęcie: Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-