Sytuacja na froncie – Siły obronne odparły 17 ataków wroga na kierunku pokrowskim

Sytuacja na froncie – Siły obronne odparły 17 ataków wroga na kierunku pokrowskim

Ukrinform
Od początku dnia na froncie doszło do 60 starć bojowych pomiędzy Siłami Obronnymi a rosyjskimi najeźdźcami, w szczególności odparto 17 ataków wroga na kierunku pokrowskim.

Poinformował o tym Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku, publikując informacje operacyjne z godziny 22:30 w niedzielę 2 czerwca – podaje Ukrinform.

„W tej chwili odbyło się 60 starć bojowych. W ciągu dnia rosyjscy najeźdźcy przeprowadzili cztery ataki rakietowe przy użyciu dwóch rakiet i 33 ataki powietrzne przy użyciu 46 rakiet, wykorzystując 351 dronów kamikadze. Najeźdźcy przeprowadzili prawie 2500 ataków na pozycji naszych żołnierzy i obszarów zaludnionych przy użyciu różnego rodzaju broni” – czytamy w komunikacie.

Na kierunku charkowskim - Od początku dnia doszło do dwóch starć bojowych. Ataki wroga w rejonie wsi Lipci i Starica zostały odparte. Sytuacja jest pod kontrolą, nasi żołnierze są aktywni, zadając wrogowi straty.

Na kierunku kupiańskim - doszło do sześciu starć bojowych. Wszystkie ataki rosyjskich najeźdźców zostały odparte na terenach miejscowości: Drużelubiwka i Newski.

Na kierunku łymańskim - wróg czterokrotnie próbował posunąć się w kierunku miejscowości: Leśnictwo Serebriańskie w obwodzie ługańskim, Terny w obwodzie donieckim.

Trzy ataki zostały odparte, kolejna bitwa trwa w pobliżu wioski Terny. Wróg nie odnosi sukcesów. Utraty pozycji i terytoriów nie dopuszczono.

Na kierunku siwierskim - nasi obrońcy odparli w ciągu dnia siedem ataków wroga w rejonie Wyimki i Rozdoliwki. W pobliżu tego ostatniego sytuacja trwa napięta walka.

Na kierunku kramatorskim - ukraińscy obrońcy zatrzymali siedem nieprzyjacielskich prób przedostania się przez naszą obronę w rejonie miejscowości: Kaliniwka, Kliszczijewka i Andrijwka w obwodzie donieckim. Utraty pozycji i terytoriów nie dopuszczono.

Na kierunku pokrowskim - jednostki naszej grupy odparły 17 ataków wroga. Ukraińscy obrońcy odpierają próby przebicia się rosyjskich najeźdźców. Wróg skoncentrował swoją działalność w rejonie miejscowości: Nowooleksandriwka, Sokił. W pobliżu tego ostatniego nadal trwają walki. Siły obronne podejmują aktywne działania, aby zapobiec natarciu wroga.

Na kierunku kurachowaskim - doszło do sześciu starć bojowych, z których pięć zostało skutecznie odpartych przez naszych żołnierzy.

Na kierunku orichowskim - rosyjscy najeźdźcy bezskutecznie próbowali przedostać się na Male Tokmaczki.

Na kierunku wremiwskim - obrońcy odparli 3 ataki okupantów w rejonie miejscowości: Staromajorske obwodu donieckiego. Sytuacja jest pod kontrolą.

Na kierunku przydnieprowskim - na przyczółkach na lewym brzegu Dniepru, nasi żołnierze pięciokrotnie odpierali ataki rosyjskich najeźdźców w rejonie Krynek.

Na pozostałych kierunkach sytuacja nie uległa istotnym zmianom.

„Od początku tego dnia jednostki naszych sił lotniczych, rakietowych i artylerii wyrządziły szkody w 18 obszarach koncentracji personelu, dwóch punktach kontrolnych, trzech systemach artyleryjskich, dwóch systemach obrony powietrznej i radioelektronicznych stacjach bojowych okupantów” – dodał Sztab Generalny Sił Zbrojnych.

Zdjęcie: Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-