Obrona przeciwlotnicza zniszczyła wszystkie 25 rosyjskich dronów Szached

Obrona przeciwlotnicza zniszczyła wszystkie 25 rosyjskich dronów Szached

Ukrinform
Siły obrony przeciwlotniczej zniszczyły 25 z 25 rosyjskich dronów bojowych typu Szached -131/136, wypuszczonych w nocy 2 czerwca.

Jak przekazuje Ukrinform, o tym poinformowały Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy na Telegramie.

"25 Szached został zniszczony przez obronę przeciwlotniczą w obwodzie winnickim" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej dowódca Sił Powietrznych SZU, generał-lejtnant Mykoła Oleszczuk, poinformował na Telegramie o zestrzeleniu 24 wrogich dronów.

"W nocy 2 czerwca rosyjscy najeźdźcy zaatakowali Ukrainę rakietą manewrującą 'Iskander-K' z Krymu w kierunku obwodu charkowskiego, przeciwlotniczą kierowaną rakietą S-300 z tymczasowo okupowanej części obwodu donieckiego oraz 25 bojowymi dronami typu Szached -131/136 z przylądka Czauda (tymczasowo okupowany Krym), rejonów Ejska i Primorsko-Achtarska (Rosja)" - poinformował.

Atak odpierały myśliwce, jednostki rakietowe przeciwlotniczych Sił Powietrznych oraz mobilne grupy ogniowe Sił Obronnych Ukrainy, a także użyto środków walki radioelektronicznej.

Jak przekazuje Oleszczuk, w ciągu nocy obrońcy nieba zestrzelili 24 dronów Szached w obwodach mikołajowskim, odeskim, chersońskim, kijowskim, chmielnickim, dniepropietrowskim, kirowohradzkim i winnickim.

Jak informował Ukrinform, około godziny 4 rano 2 czerwca w obwodach odeskim i winnickim ogłoszono alarm przeciwlotniczy z powodu zagrożenia balistycznego.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-