Zełenski odwiedził bazę wojskową w Belgii, gdzie szkolą się ukraińscy piloci F-16

Zełenski odwiedził bazę wojskową w Belgii, gdzie szkolą się ukraińscy piloci F-16

zdjęcie
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas swojej roboczej wizyty w Belgii odwiedził bazę wojskową Melsbroek, w której szkolą się ukraińscy żołnierze.

Jak podaje Ukrinform, o tym poinformowała służba prasowa Kancelarii prezydenta.

„Podczas roboczej wizyty w Belgii Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odwiedził bazę wojskową w Melsbroek. Dokonał przeglądu myśliwców F-16 i rozmawiał z belgijskimi pilotami-instruktorami oraz ukraińskimi żołnierzami szkolącymi się tam” – czytamy w komunikacie.

Jak zauważono, szefom państw szczegółowo powiedziano o cechach bojowych i technicznych samolotu, a także o wyszkoleniu ukraińskich pilotów na F-16. Belgijscy piloci-instruktorzy zauważyli motywację swoich ukraińskich kolegów.

Prezydent spotkał się także z żołnierzami Sił Zbrojnych Ukrainy, którzy przechodzą szkolenie w zakresie obsługi myśliwców. Według ukraińskich obrońców mają oni doświadczonych instruktorów, otrzymują wszystkie ważne informacje i chcą jak najszybciej wrócić na Ukrainę, aby przeprowadzić misje bojowe i przyspieszyć nasze zwycięstwo.

Jak podał Ukrinform, w Brukseli prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał dwustronne porozumienie o bezpieczeństwie i długoterminowym wsparciu z premierem Belgii Alexandrem de Croo.

Zdjęcie: Kancelaria prezydenta


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-