Syrski omówił sytuację na froncie z Szefem Sztabu Generalnego Polski

Syrski omówił sytuację na froncie z Szefem Sztabu Generalnego Polski

Ukrinform
Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ołeksandr Syrski omówił sytuację na froncie i potrzeby armii ukraińskiej z Szefem Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych RP gen. Wiesławem Kukułą.

Poinformował o tym Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych na Facebooku – podaje Ukrinform.

„Rozmawiałem z Szefem Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych RP gen. Wiesławem Kukułą. Omówiliśmy obecną sytuację na polu walki, potrzeby armii ukraińskiej, a także kwestię szkolenia ukraińskich bojowników” - napisał Syrski.

Podkreślił, że Ukraina jest gotowa podzielić się z polskimi kolegami doświadczeniami zdobytymi przez Siły Obronne podczas działań wojennych.

Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych podziękował także generałowi i narodowi polskiemu za zdecydowane wsparcie w odparciu rosyjskiej agresji.

Jak podaje Ukrinform, wcześniej Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Ołeksandr Syrski zapowiedział, że  Francja wyśle ​​na Ukrainę swoich instruktorów, którzy będą szkolić ukraińskich żołnierzy.

Fot. Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych, Facebook


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-