Umierow wezwał sąsiednie kraje do zamknięcia nieba nad zachodnimi obwodami Ukrainy

Umierow wezwał sąsiednie kraje do zamknięcia nieba nad zachodnimi obwodami Ukrainy

Ukrinform
Minister obrony Rustem Umierow w internetowym przemówieniu do uczestników sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO wezwał kraje sąsiadujące do zamknięcia nieba nad zachodnimi regionami Ukrainy ze swojego terytorium.

Jak podaje Ukrinform, szef MON poinformował o tym na Facebooku.

„Rosja próbuje zniszczyć wszystko, czego nie może schwytać, w dalszym ciągu zabija i terroryzuje ludność cywilną, niewinnych ludzi. Aby temu zapobiec, wezwał do uzyskania pozwolenia na użycie zachodniej broni na większą odległość” – powiedział Umierow.

Podkreślił także, że rosyjskie ataki na ukraińskie obiekty energetyczne stanowią zagrożenie także dla sąsiadów.

„Dlatego zaapelowałem do sąsiednich krajów członkowskich NATO, które nie mogą zapewnić nam swoich systemów obrony powietrznej, aby zamknęły ze swojego terytorium niebo nad naszymi zachodnimi regionami” – podkreślił Umierow.

Minister Obrony Narodowej podziękował także wszystkim partnerom za niezłomne wsparcie Ukrainy.

Jak informowaliśmy, eksperci w Niemczech od kilku miesięcy dyskutują nad pomysłem zamknięcia nieba nad zachodnimi obwodami Ukrainy. Kanclerz Olaf Scholz dał jasno do zrozumienia, że ​​uważa to za niedopuszczalne.

Zdjęcie: Rustem Umierow, Facebook


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-