Siły obrony powietrznej zniszczyły w nocy wszystkie trzy wrogie „Szachedy”

Siły obrony powietrznej zniszczyły w nocy wszystkie trzy wrogie „Szachedy”

Ukrinform
W nocy 28 maja 2024 roku nieprzyjaciel zaatakował trzema szturmowymi UAV typu „Shahed-131/136” z rejonu Primorsko-Achtarsk Federacji Rosyjskiej.

Jak podał Ukrinform, w Telegramie poinformował o tym dowódca Sił Powietrznych generał broni Mykoła Oleszczuk.

Wrogie drony zostały zestrzelone przez jednostki Sił Powietrznych w obwodach zaporoskim, dniepropietrowskim i czerkaskim.

Jak donosi Ukrinform, premier Denys Szmyhal stwierdził wcześniej, że Ukraina będzie w dalszym ciągu tworzyć „bierną” ochronę obiektów infrastruktury krytycznej.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-