W ciągu tygodnia na froncie odbyło się ponad 860 starć bojowych, straty wroga - 7,5 tys.

W ciągu tygodnia na froncie odbyło się ponad 860 starć bojowych, straty wroga - 7,5 tys.

Ukrinform
W sumie w ciągu ostatniego tygodnia na froncie doszło do ponad 860 starć bojowych.

Poinformował o tym rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Andrij Kowalow podczas transmisji programu „Jedyni Nowyny” – relacjonuje korespondent Ukrinform.

„W sumie odbyło się ponad 860 starć bojowych. W ciągu ostatniego tygodnia nieprzyjaciel wystrzelił 36 rakiet i dokonał ponad 360 nalotów, przeprowadził ponad 810 ataków z wyrzutni rakietowych na pozycje naszych żołnierzy i obiekty infrastruktury cywilnej, – powiedział rzecznik.

Według niego w zeszłym tygodniu w kierunku Charkowa Rosjanie przeprowadzili 83 ataki w rejonie miejscowości: Hłyboke, Słobożanskie, Lipce, Starica, Wowczańsk i Tyche w obwodzie charkowskim. Siły obronne zatrzymały natarcie wroga w tym kierunku.

Na kierunku charkowskim - Rosjanie przeprowadzili 83 ataki w rejonie miejscowości: Hłyboke, Słobożanskie, Lipce, Starica, Wowczańsk i Tyche w obwodzie charkowskim. Siły obronne zatrzymały natarcie wroga w tym kierunku.

Na kierunku kupiańskim najeźdźcy przeprowadzili działania ofensywne w okolicy miejscowości: Synkiwka, Petropawliwka, Iwaniwka, Drużelubiwka i Berestowe obwodu charkowskiego oraz Nowojehoriwka, Makiijewka, Stelmachiwka, Miasożariwka, Newskie, Kowalika, Nowowodiane i Twerdochlibowe obwodu ługańskiego.

„W ciągu ostatniego tygodnia ukraińscy żołnierze odparli 130 ataków wroga w tym kierunku” – powiedział Kowalow.

Na kierunku łymańskim - odparto 22 ataki Rosjan w pobliżu miejscowości: Leśnictwo Serebriańskie w obwodzie ługańskim, Terni i Torske w obwodzie donieckim.

Na kierunku siwierskim - Siły Obronne odparły 74 rosyjskie ataki w okolicy miejscowości Biełohoriwka w obwodzie ługańskim, Wierchnokamiańskie, Mykołaiwka Wyimka, Spirne i Rozdoliwka w obwodzie donieckim.

Na kierunku kramatorskim żołnierze ukraińscy odparli 95 ataków Federacji Rosyjskiej w rejonie miejscowości: Kaliniwka, Nowy, Czasiw Jar, Iwaniwskie, Kliszczijewka oraz Andrijwka w obwodzie donieckim, gdzie wróg próbował poprawić pozycję taktyczną.

Na kierunku pokrowskim - nasi obrońcy odparli 218 ataków rosyjskich w rejonie miejscowości: Kalinowe, Jewheniwka, Sokił, Nowooleksandriwka, Umańskie, Nowoseliwka Persza, Sołowjowe, Progres, Newelske, Jasnobrodiwka, Netajłowe obwodu donieckiego.

Na kierunku kurachowaskim Siły Obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w rejonach i w pobliżu miejscowości: Krasnohoriwka, Nowomychajliwka, Wodjane, Heorgijewka, Paraskowiwka i Kostyantyniwka, gdzie wróg próbował przebić się przez obronę naszych wojsk 94 razy.

Na kierunku orichowskim w ciągu ostatniego tygodnia Rosjanie pięciokrotnie atakowali pozycje wojsk ukraińskich w rejonie Robotyne, Nowodaniliwki i północno-zachodniego Werbowe w obwodzie zaporoskim.

Na kierunku wremiwskim - obrońcy odparli 24 ataki w rejonie miejscowości: Urożajne i Staromajorske obwodu donieckiego, gdzie wróg próbował wybić ukraińskie jednostki z okupowanych linii.

Na kierunku przydnieprowskim - Rosjanie w zeszłym tygodniu próbowali wybić jednostki ukraińskie z przyczółków na lewym brzegu Dniepru.

„W ciągu ostatniego tygodnia Rosjanie przeprowadzili 53 nieudane ataki na pozycje wojsk ukraińskich w rejonie osady Krynka w obwodzie chersońskim” – poinformował rzecznik.

Kowalow dodał także, że w ciągu ostatniego tygodnia całkowite straty wroga wyniosły: personel – 7500 rosyjskich okupantów, 72 czołgi, 138 BBM, 216 systemów artyleryjskich, 7 dział przeciwlotniczych, 7 systemów obrony powietrznej, 3 samoloty, 189 dronów poziomu operacyjno-taktycznego, 4 rakiety manewrujące, 328 samochodów i 32 jednostki sprzętu specjalnego.

Według niego 113 ze 113 wrogich dronów szturmowych Shahed 136/131 zostało zniszczonych w ciągu ostatniego tygodnia przez siły i środki Sił Obrony Powietrznej Ukrainy.

Ponadto, według Kowalowa, w ciągu ostatniego tygodnia ukraińscy żołnierze zniszczyli ponad 45 dronów typu „Lancet”.

„W ciągu ostatniego tygodnia lotnictwo Sił Obronnych i pododdziały sił rakietowych uderzyły w 73 obszary koncentracji personelu, broni i sprzętu wojskowego Rosjan, 3 magazyny amunicji, 10 punktów kontrolnych, 7 dział artylerii, 3 stacje EW, 2 stacje radarowe, 3 stacje obrony powietrznej, 1 węzeł komunikacyjny, 2 stanowiska kontroli dronów, 1 samolot i 2 inne ważne obiekty wroga” – powiedział.

Jak podano, rosyjska armia straciła na Ukrainie w ciągu jednego dnia 1150 ludzi.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-