Siły obrony powietrznej zniszczyły w nocy 12 rakiet i 31 szachedów

Siły obrony powietrznej zniszczyły w nocy 12 rakiet i 31 szachedów

Ukrinform
W nocy 26 maja 2024 r. rosyjscy okupanci przeprowadzili atak rakietowy na Ukrainę przy użyciu 14 rakiet manewrujących i ponad trzech tuzinów szturmowych UAV.

Jak podał Ukrinform, w Telegramie poinformował o tym dowódca Sił Powietrznych gen. broni Mykoła Oleszczuk.

Najeźdźcy wystrzelili nocą na Ukrainę:

- 2 rakiety aerobalistyczne Ch-47M2 Kindżał z samolotu MiG-31K (wystrzelone z przestrzeni powietrznej obwodu tambowskiego – Federacja Rosyjska);

- 12 rakiet manewrujących Ch-101/Ch-555 z samolotów lotnictwa strategicznego Tu-95 MS (z lotniska w obwodzie saratowskim – Federacja Rosyjska);

- 31 uderzeniowe UAV Szached-131/136 (wystartowały z Primorsko-Achtarska, Jejska – Federacja Rosyjska i Przylądka Czauda – Krym).

W wyniku walk powietrznych przeciwlotnicze jednostki rakietowe, samoloty myśliwskie, środki WR Sił Powietrznych i mobilne grupy ogniowe Sił Obronnych Ukrainy zestrzeliły:

- 12 rakiet manewrujących Ch-101/Ch-555;

- 31 uderzeniowe UAV Szached-131/136.

Cele powietrzne zostały zniszczone w obwodach mikołajowskim, odeskim, dniepropietrowskim, połtawskim, zaporoskim, chmielnickim, kirowogradzkim, winnickim i czernichowskim.

Jak informowaliśmy, na Ukrainie ogłoszono alert powietrzny w związku z wystrzeleniem wrogich UAV i startem bombowców strategicznych.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-