Na froncie w ciągu ostatnich 24 godzin odbyło się 116 starć bojowych, wróg atakował na dziewięciu kierunkach

Na froncie w ciągu ostatnich 24 godzin odbyło się 116 starć bojowych, wróg atakował na dziewięciu kierunkach

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia na froncie doszło do 116 starć bojowych.

Poinformował o tym rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Dmytro Łychowy podczas transmisji programu „Jedyni Nowyny” – relacjonuje korespondent Ukrinform.

„W ciągu ostatniego dnia na froncie wojny rosyjsko-ukraińskiej doszło do 116 starć bojowych. A jeśli porównać, to o pół setki mniej niż tydzień temu. W sumie wróg uderzył w pozycje naszych wojsk i zapełnił front na obszarach czterema atakami rakietowymi, 55 atakami powietrznymi, w szczególności z użyciem 84 KAB-ów, ponad 900 atakami dronów kamikadze (bezzałogowych statków powietrznych typu Shahed, „Lancet” i drony FPV)” – powiedział Łychowy.

Według niego wróg przeprowadził ponad 3500 ataków, w tym 89 z wykorzystaniem systemów rakietowych.

Na kierunku charkowskim - nieprzyjaciel kontynuował działania ofensywne i szturmowe. W sumie odbyło się tu 13 starć bojowych. Walki toczyły się zwłaszcza na terenach miejscowości: Słobożanskie, Łypci, Wowczańsk i Starica. W ciągu ostatniego dnia wróg stracił na północy obwodu charkowskiego ponad 220 osób, z czego 64 zginęło. Ponadto wróg stracił 32 jednostki broni i sprzętu wojskowego.

Na kierunku kupiańskim - liczba starć dziennie wynosiła 10. Siły obronne skutecznie odparły ataki wroga w okolicy miejscowości: Synkiwka, Iwaniwka i Berestowe obwodu charkowskiego oraz w Nowojehoriwka w obwodzie ługańskim.

Na kierunku łymańskim - nieprzyjaciel podjął dwie nieudane próby przebicia się przez obronę naszych wojsk w pobliżu miejscowości: Terni, Nowosadowe w obwodzie donieckim.

Na kierunku siwierskim - jednostki Sił Obronnych stanęły na drodze 13 atakom wroga w okolicy miejscowości Biełohoriwka w obwodzie ługańskim oraz Wyimka i Rozdoliwka w obwodzie donieckim.

Na kierunku kramatorskim żołnierze ukraińscy odparli 13 ataków Federacji Rosyjskiej w rejonie miejscowości: Czasiw Jar, Kaliniwka, Nowy, Iwaniwskie, Kliszczijewka oraz Andrijwka w obwodzie donieckim.

Na kierunku pokrowskim - intensywność działań wojennych jest najwyższa. W ciągu ostatniego dnia wojsko ukraińskie odparło 42 ataki wroga w rejonach osiedli Siewerne, Umańskie, Kalinowe, Netajłowe, Jasnobrodiwka, Nowoseliwka-Persza, Sokił, Nowooleksandriwka, Progres i Newelske w obwodzie donieckim.

W ciągu ostatniej doby wróg stracił w tym kierunku ponad 320 osób, w tym 118 zabitych. A także 20 jednostek broni i sprzętu wojskowego.

Na kierunku kurachowaskim Siły Obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w rejonach i w pobliżu miejscowości: Krasnohoriwka, Nowomychajliwka, Heorgijewka i Kostyantyniwka, gdzie wróg próbował przebić się przez obronę naszych wojsk 5 razy.

Na kierunku wremiwskim - najeźdźcy podjęli 8 nieudanych prób przebicia się przez naszą obronę w rejonie miejscowości: Staromajorske obwodu donieckiego.

Na kierunku przydnieprowskim - nieprzyjaciel nie rezygnuje z zamiaru wyparcia jednostek ukraińskich z przyczółków na lewym brzegu Dniepru w obwodzie chersońskim W ciągu ostatniego dnia odbyło się 6 nieudanych ataków wroga.

Jak podano, całkowite straty bojowe wojsk rosyjskich na Ukrainie od 24 lutego 2022 r. do 22 maja 2024 r. wynoszą około 496 tys. 370 osób, w tym w ostatnim dniu kolejne 1300 osób.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-