Zełenski rozmawiał z Annaleną Baerbock o inicjatywie szukania dodatkowych systemów Patriot

Zełenski rozmawiał z Annaleną Baerbock o inicjatywie szukania dodatkowych systemów Patriot

wideo
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w Kijowie podczas spotkania z Minister Spraw Zagranicznych Niemiec Annaleną Baerbock omówił wspólną inicjatywę Ministrów Spraw Zagranicznych i Obrony Niemiec dotyczącą znalezienia dla naszego kraju dodatkowych systemów Patriot i innych systemów obrony powietrznej.

Głowa państwa ogłosił to w Telegramie – podaje Ukrinform.

„Minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock odwiedziła Ukrainę już siódmy raz od początku rosyjskiej inwazji na pełną skalę. Podczas spotkania opowiedziałem jej o sytuacji na linii frontu i priorytetowych potrzebach obronnych Ukrainy. Omówiliśmy wspólną inicjatywę niemieckich ministrów spraw zagranicznych i obrony dotyczącą znalezienia dla naszego kraju dodatkowych systemów Patriot i innych systemów obrony powietrznej” – powiedział Zełenski.

Wideo: Telegram Prezydenta Ukrainy

Podziękował także ministrer spraw zagranicznych Niemiec za pomoc w ochronie naszej niepodległości, europejskiego stylu życia i naszego narodu przed rosyjskim terrorem.

Jak informowaliśmy, w kwietniu br. niemiecki rząd uruchomił inicjatywę „Potrzebne działanie w zakresie obrony powietrznej”, mającą na celu zachęcenie partnerów i sojuszników do transferu na Ukrainę większej liczby systemów obrony powietrznej.

Foto: Kancelaria Prezydenta


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-