Na kierunku charkowskim liczba starć dziennie spadła prawie o połowę

Na kierunku charkowskim liczba starć dziennie spadła prawie o połowę

Ukrinform
W porównaniu z dniem poprzednim liczba starć na kierunku charkowskim zmniejszyła się niemal o połowę. Wróg podjął pięć prób przebicia się przez obronę i stracił 15 sztuk broni i sprzętu wojskowego.

Jak podaje Ukrinform, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy ogłosił to na Facebooku, publikując informacje operacyjne na godzinę 22:30 w poniedziałek 20 maja.

„Od początku dnia doszło do 95 starć bojowych, wróg przeprowadził pięć ataków rakietowych (z użyciem sześciu rakiet), 39 ataków powietrznych, 309 ataków dronów kamikadze, a także przeprowadziło 2910 ataków na pozycje naszych żołnierzy przy użyciu różnych rodzajów broni” – czytamy w komunikacie.

Według Sztabu Generalnego liczba starć na kierunku charkowskim zmniejszyła się prawie o połowę w porównaniu z dniem poprzednim. Dzisiaj wróg podjął pięć prób przebicia się przez obronę naszych wojsk w na terenach miejscowości: Wowczańsk i Starica, Łypci. W trzech lokalizacjach nadal toczą się walki. Sytuacja jest pod kontrolą. Nasi żołnierze przeprowadzili serię ataków w niektórych obszarach, trwają działania mające na celu wzmocnienie stabilności obrony. Dziś najeźdźcy stracili już 26 zabitych i rannych oraz 15 sztuk broni i sprzętu wojskowego na kierunku charkowskim.

Na kierunku kupiańskim liczba prób natarcia okupantów wzrosła do 13. W rejonie miejscowości: Synkiwka i Stelmachiwka trwają walki. Podczas bitew nie stracono pozycji i terytoriów.

Trzy ataki najeźdźców zostały odparto też na kierunku siwierskim.

Na kierunku kramatorskim liczba starć wynosi 13. Sytuacja jest napięta, ale pod kontrolą. Wróg ponosi straty – 190 osób bezpowrotnie i medycznie oraz 12 jednostek sprzętu wojskowego. W powietrze wyleciały także trzy magazyny: dwa z amunicją i jeden z paliwem i smarami.

Od początku dnia na kierunku pokrowskim odparto 25 akcji ofensywnych i szturmowych wroga. Trwa siedem kolejnych starć. Nasze wojska podejmują działania mające na celu utrzymanie wyznaczonych granic i przegrupowują się w oddzielnych obszarach. Trwa wyjaśnianie całkowitych strat wroga, ale od początku bieżącego dnia wiadomo już o prawie czterystu zlikwidowanych i rannych okupantach. Siły zbrojne podejmują działania mające na celu ustabilizowanie sytuacji.

Na kierunku kurachowaskim sytuacja pozostaje napięta. Siły obronne odparły osiem ataków wroga. Trzy starcia nadal trwają. W rejonie Netajłowe sytuacja charakteryzuje się dużą aktywnością wroga. W pozostałych rejonach nasze jednostki prowadziły zaplanowane działania na wyznaczonych przez dowództwo obszarach linii bojowej.

Na kierunku wremiwskim - cztery próby wroga przesunąć się w kierunku Staromajorskiego nie powiodły się.

Na kierunku przydnieprowskim okupanci w dalszym ciągu próbują wyprzeć naszych żołnierzy z przyczółków na lewym brzegu Dniepru. Nieprzyjaciel przeprowadził cztery ataki w okolicy Oleszkiwskie Pisky – Krynky. Podczas walk nie stracono pozycji.

Na pozostałych kierunkach sytuacja obecnie nie ulega zmianie.

W dniu dzisiejszym okupanci nie prowadzili aktywnych działań ofensywnych na kierunkach łymańskim, toreckim, huliaipilskim i orichowskim.

„Siły obronne zadają skuteczne obrażenia ogniowe w celu przejęcia inicjatywy na polu walki i wyczerpania potencjału ofensywnego przeciwnika. W ten sposób oddano do użytku stanowisko dowodzenia, wóz przeciwlotniczy, zestaw artyleryjski, skład amunicji i trzy inne ważne obiekty wroga. trafiony przez siły rakietowe i artylerię” – podsumował w Sztabie Generalnym Sił Zbrojnych.

Zdjęcie: Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-