Sytuacja na froncie - Rosjanie nadal posuwają się naprzód, w ciągu jednego dnia na froncie odbyło się 112 starć bojowych

Sytuacja na froncie - Rosjanie nadal posuwają się naprzód, w ciągu jednego dnia na froncie odbyło się 112 starć bojowych

Ukrinform
W ciągu ostatnich 24 godzin na froncie doszło do 112 starć bojowych, większość z nich na kierunku pokrowskim.

Poinformował o tym rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Dmytro Łychowy w transmisji programu „Jedyni Nowyny” – relacjonuje korespondent Ukrinform.

„W ciągu ostatnich 24 godzin miało miejsce 112 starć bojowych. A to prawie o pół setki mniej niż tego dnia tydzień temu. Według szczegółowych informacji, wczoraj wróg przeprowadził 6 ataków rakietowych, 52 ataki powietrzne, w tym 63 bomby kierowane i ponad 970 ataków dronów kamikadze na pozycje naszych żołnierzy i obszary zaludnione. Są to Szachedy, Lancety i drony FPV. Oddał ponad 4000 strzałów. W tym ponad 120 ostrzałów przy użyciu systemów rakietowych” – poinformował Łychowy.

Rzecznik poinformował, że w wyniku rosyjskich ataków terrorystycznych wśród ludności cywilnej są ofiary śmiertelne i ranni.

Na kierunku charkowskim - nieprzyjaciel kontynuował działania ofensywne i szturmowe. W sumie odbyło się tu 5 starć bojowych. Walki toczyły się zwłaszcza na terenach miejscowości: Wowczańsk i Starica. Według szczegółowych informacji, w ciągu ostatniego dnia na tym kierunku nieprzyjaciel stracił ponad 260 osób zabitych i rannych oraz 52 jednostki broni i sprzętu wojskowego. Zniszczono 29 jednostek, a 23 jednostki uszkodzono.

Na kierunku kupiańskim - liczba starć bojowych dziennie wyniosła 19.

Na kierunku łymańskim - „Wczoraj Moskale nie zaatakowali” – powiedział rzecznik Sztabu Generalnego.

Na kierunku siwierskim - Siły Obronne Ukrainy odparły 5 ataków wroga w rejonie miejscowości: Biełohoriwka w obwodzie ługańskim, Wyimka i Rozdoliwka w obwodzie donieckim.

Na kierunku kramatorskim okupanci próbowali przebić się przez obronę wojsk ukraińskich 17 razy.

Okupantom nie udało się odnieść sukcesu na terenach miejscowości: Kałyniwka, Czasiw Jar, Nowe, Iwaniwskie, Kliszczijewka i Andrijwka.

Na kierunku pokrowskim - jest tradycyjnie najgorętszy, nasi obrońcy odparli 37 ataków rosyjskich w rejonie miejscowości: Siewerne, Umańskie, Kalinowe, Netajłowe, Jasnobrodiwka, Nowoseliwka Persza, Sokił i Nowooleksandriwka obwodu donieckiego, gdzie wróg przy wsparciu lotnictwa próbował wyprzeć nasze jednostki z zajęte linie” – powiedział rzecznik Sztabu Generalnego.

Na kierunku kurachowaskim Siły Obronne w dalszym ciągu powstrzymują wroga w rejonach i w pobliżu miejscowości: Krasnohoriwka, Nowomychajliwka, Paraskowiwka i Wodjane, gdzie wróg próbował przebić się przez obronę naszych wojsk 14 razy.

Na kierunku wremiwskim - nieprzyjaciel podjął 5 nieudanych prób przełamania obrony naszych wojsk w rejonie miejscowości: Staromajorske obwodu donieckiego.

Na kierunku przydnieprowskim - Dniepru nieprzyjaciel nie rezygnuje z zamiaru wyparcia naszych jednostek z przyczółków na lewym brzegu Dniepru. W ciągu ostatniego dnia przeprowadził 4 ataki na nasze pozycje tutaj” – powiedział Łychowy.

Jak informowaliśmy, Rosjanie utrzymują obecność wojskową na granicy z obwodami czernihowskim i sumskim, prowadzą działania dywersyjne i rozpoznawcze oraz zwiększają zagęszczenie zapór minowych i wybuchowych wzdłuż granicy państwowej Ukrainy.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-