Siły obronne zniszczyły w nocy 28 z 29 Szachedów

Siły obronne zniszczyły w nocy 28 z 29 Szachedów

Ukrinform
Siły Obronne Ukrainy zniszczyły w nocy 21 maja 28 wrogich dronów Shahed.

Jak poinformował Ukrinform, w Telegramie poinformował o tym dowódca Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy gen. broni Mykoła Oleszczuk.

W nocy 21 maja Rosjanie zaatakowali Ukrainę 29 UAV typu Shahed-131/136 z trzech kierunków: Primorsko-Achtarsk, Kursk i Przylądek Czauda na tymczasowo okupowanym Krymie.

Atak powietrzny został odparty przez mobilne grupy ogniowe Sił Obronnych Ukrainy, przeciwlotnicze jednostki rakietowe Sił Powietrznych i Wojsk Lądowych, samoloty myśliwskie i jednostki walki elektronicznej.

W wyniku walki przeciwlotniczej w obwodzie odeskim, mikołajowskim, kirowogradzkim, czerkaskim i chersońskim, charkowskim, dniepropietrowskim zestrzelono 28 dronów.

Jak podał Ukrinform, w nocy 21 maja w Charkowie w wyniku ataku rosyjskich dronów trzy osoby zostały ranne.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-