Sytuacja na froncie - Wojska rosyjskie naciskają na kierunek pokrowski, w ciągu minionej doby doszło do 105 starć bojowych

Sytuacja na froncie - Wojska rosyjskie naciskają na kierunek pokrowski, w ciągu minionej doby doszło do 105 starć bojowych

Ukrinform
Utrzymuje się dynamika starć bojowych na froncie, wojska rosyjskie w dalszym ciągu napierają na kierunek pokrowski.

Poinformował o tym Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku, publikując informacje operacyjne z godziny 19:30 w niedzielę 19 maja – podaje Ukrinform.

Od początku bieżącego dnia na froncie doszło w sumie do 105 starć.

Rosyjscy najeźdźcy kontynuują ostrzał artyleryjski na granicy obwodów czernihowskiego i sumskiego. Do miejscowości, które od początku dnia były ostrzeliwane, dodano miejscowości: Łuhiwka, Drużba i Biłopole.

„Siły obronne elastycznie reagują na działania okupantów i podejmują wszelkie niezbędne działania, aby wyczerpać potencjał ofensywny wojsk rosyjskich” – oznajmił Sztab Generalny.

Na kierunku charkowskim wróg atakuje jednostki Sił Obronnych przy wsparciu lotnictwa, uderzając kierowanymi bombami powietrznymi. Od początku dnia na tej części frontu doszło do 11 starć, cztery z nich nadal trwają.

Straty armii rosyjskiej na kierunku charkowskim w tym tygodniu wynoszą 1572 żołnierzy i 263 jednostki uzbrojenia i sprzętu wojskowego. W szczególności zniszczono osiem czołgów, 13 opancerzonych wozów bojowych, 12 systemów artyleryjskich, jeden system obrony powietrznej, 75 dronów, 66 pojazdów i 12 jednostek specjalnego sprzętu wroga. Uszkodzonych zostało kolejnych dziewięć czołgów, 11 dział, 21 systemów artyleryjskich, 32 samochody i trzy jednostki sprzętu specjalnego Federacji Rosyjskiej.

Na kierunku kupiańskim - obrońcy odparli już 10 ataków wroga w pobliżu Synkiwki, Iwanówki, Berestowe i Stelmachiwki.

Na kierunku siwierskim - jest „gorąco”. Od początku dnia obrońcy Ukrainy odparli 22 ataki wroga w rejonach Biełohoriwki, Wierchnokamiańskie, Rozdoliwki i Iwano-Darjiwki.

„Ukraińscy żołnierze utrzymują obronę i uniemożliwiają wrogowi realizację jego agresywnych zamierzeń” – zauważył Sztab Generalny.

Na kierunku pokrowskim od początku dnia wojska rosyjskie próbowały przebić się przez obronę 25 razy. Z ogólnej liczby bitew na tej części frontu nadal trwa 7.

Na kierunku kramatorskim i przydnieprowskim - wieczorem intensywność ataków wroga nieco osłabła.

Na pozostałych kierunkach nie zaszły istotne zmiany.

„Ukraińscy obrońcy w dalszym ciągu odważnie powstrzymują wroga i powodują maksymalne straty w sile roboczej i sprzęcie” – podkreślił Sztab Generalny.

Jak podał Ukrinform, na kierunku pokrowskim wojska rosyjskie 23 razy próbowały przebić się przez obronę w okolicach miejscowości: Jewheniwka, Nowooleksandriwka, Nowoseliwka Persza, Siewierne, Umańskie i Netajłowe.

Zdjęcie: Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-