Siły obrony powietrznej zniszczyły w nocy wszystkich 29 Szachedów wroga

Siły obrony powietrznej zniszczyły w nocy wszystkich 29 Szachedów wroga

zdjęcie
Ukrinform
W nocy 20 maja Siły Obronne Ukrainy zniszczyły wszystkie 29 rosyjskich UAV typu Shahed-131/136.

Jak poinformował Ukrinform, w Telegramie poinformował o tym dowódca Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy gen. broni Mykoła Oleszczuk.

W nocy 20 maja najeźdźcy zaatakowali obwód charkowski rakietą balistyczną „Iskander-M”, a także użyli 29 dronów szturmowych typu Shahed-131/136 z obwodów primorsko-achtarskiego i kurskiego.

W odparciu ataku powietrznego brały udział samoloty myśliwskie, przeciwlotnicze jednostki rakietowe Sił Powietrznych, mobilne grupy ogniowe Sił Obronnych Ukrainy i jednostki walki elektronicznej.

W wyniku walki przeciwlotniczej w obwodach odeskim, mikołajowskim, połtawskim i lwowskim zestrzelono wszystkie 29 BSP.

Jak podaje Ukrinform, w nocy 20 maja obrona powietrzna zniszczyła w obwodzie mikołajowskim 16 wrogich BSP typu Shahed 131/136.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-