Siły obronne zniszczyły w nocy wszystkie 37 dronów szturmowych Shahed

Siły obronne zniszczyły w nocy wszystkie 37 dronów szturmowych Shahed

zdjęcie
Ukrinform
Tej nocy Siły Obronne zniszczyły wszystkie 37 dronów szturmowych Shahed-131/136 wroga.

Jak podał Ukrinform, w Telegramie poinformował o tym dowódca Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy gen. broni Mykoła Oleszczuk.

W nocy 19 maja rosyjscy najeźdźcy zaatakowali Ukrainę za pomocą 37 dronów szturmowych Shahed-131/136 z obwodów Primorsko-Achtarska i Kurska.

W odparciu ataku powietrznego brały udział przeciwlotnicze jednostki rakietowe Sił Powietrznych, mobilne grupy ogniowe Sił Obronnych Ukrainy i jednostki walki elektronicznej.

W wyniku walki przeciwlotniczej wszystkie 37 dronów zostało zestrzelonych w obwodach kijowskim, odeskim, mikołajowskim, sumskim, winnickim, żytomierskim, czerkaskim i chersońskim.

Jak podawał Ukrinform, ruch wrogich dronów zarejestrowano późnym wieczorem 18 maja. W wielu regionach Ukrainy ogłoszono alarm powietrzny.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-