Siły obrony powietrznej zniszczyły w nocy wszystkie 13 Shahedów

Siły obrony powietrznej zniszczyły w nocy wszystkie 13 Shahedów

zdjęcie
Ukrinform
W nocy 18 maja 2024 r. okupanci zaatakowali 13 szturmowymi UAV typu „Shahed-131/136” z obwodów primorsko-achtarskiego i kurskiego Federacji Rosyjskiej.

Jak podał Ukrinform, w Telegramie poinformował o tym dowódca Sił Powietrznych gen. broni Mykoła Oleszczuk.

„W wyniku walk przeciwlotniczych przeciwlotnicze jednostki rakietowe, mobilne grupy ogniowe Sił Powietrznych i Sił Obronnych Ukrainy zestrzeliły wszystkich 13 „Shahedów” w obwodach charkowskim, połtawskim, winnickim, mikołajowskim i dniepropietrowskim” - głosi wiadomość.

Jak informowaliśmy, w nocy na sobotę 18 maja Rosjanie wystrzelili nad Ukrainę kilka grup dronów szturmowych.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-