Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 114 starć bojowych, a walki toczą się w pięciu kierunkach

Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 114 starć bojowych, a walki toczą się w pięciu kierunkach

Ukrinform
Od początku dnia na froncie doszło do 114 starć bojowych.

Poinformowano o tym podczas wieczornej konferencji prasowej Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy – podaje Ukrinform.

„Na linii frontu trwają walki. Od początku dnia doszło do 114 starć bojowych, z czego pięć nadal trwa” – czytamy w komunikacie.

Rosyjscy okupanci za pomocą siedmiu rakiet przeprowadzili cztery ataki z rakiet i 70 nalotów, użyli 431 dronów kamikadze oraz przeprowadzili prawie 2800 ataków na pozycje wojsk ukraińskich.

Na kierunku charkowskim doszło do 10 starć bojowych. Ukraińscy żołnierze odparli osiem ataków w rejonie miejscowości: Lipce, Starica i Wowczańsk w obwodzie charkowskim. Nieprzyjaciel kontynuuje próby przełamania obrony oddziałów ukraińskich w okolicy miejscowości: Szebekino – Wowczańsk.

Sytuacja w Wowczańsku jest pod kontrolą.

Na chwilę obecną od początku bieżącego dnia straty nieprzyjaciela na kierunku charkowskim wyniosły 160 okupantów ze stanu osobowego oraz 21 jednostek uzbrojenia i sprzętu wojskowego.

Na kierunku kupiańskim Siły Obronne skutecznie odparły sześć ataków wroga. W niektórych rejonach wojska ukraińskie prowadzą działania mające na celu poprawę sytuacji taktycznej.

Kolejne starcie bojowe trwa w okolicy miejscowości: Krochmalne – Beretowo. Sytuacja jest pod kontrolą.

Na kierunku łymańskim - wróg osiem razy bezskutecznie próbował przebić się przez obronę wojsk ukraińskich.

Na kierunku siwierskim - 4 ataki wroga zostały odparte. Walka trwa w okolicy miejscowości: Berestowe – Wyimki. W czasie działań obronnych nie doszło do utraty żadnych pozycji, sytuacja jest pod kontrolą.

Na kierunku kramatorskim odparto 13 prób przebicia się przez obronę wojsk ukraińskich.

Ukraińscy obrońcy odpierają dwa ataki wroga w okolicy miejscowości: Bachmut – Kliszczijewka, Opytne – Andrijwka. Sytuacja jest pod kontrolą.

Na kierunku pokrowskim doszło do 35 ataków wroga. W niektórych rejonach w trakcie walk, w wyniku intensywnych działań ogniowych i szturmowych przeciwnika, Siły Obronne przegrupowywały się.

W rejonie Nowooleksandriwki nadal trwają walki.

Na kierunku kurachowaskim wróg podjął 12 prób przebicia się przez obronę naszych wojsk. Podczas walk nie stracono pozycji.

Na kierunku wremiwskim - nieprzyjaciel podjął dziewięć nieudanych prób poprawy swojej pozycji taktycznej w rejonie osad Piwdenna Szachta nr 1, Urożajne i Staromajorske. Sytuacja jest pod kontrolą.

Na kierunku przydnieprowskim - Siły Obronne odparły dziewięć ataków wroga w okolicy miejscowości: Oleszkiwskie Pisky – Krynky. W czasie walk wróg nie odnosił sukcesów, nie był strat.

Generalnie sytuacja na froncie jest kontrolowana przez Siły Obronne, nie zaszły w niej istotne zmiany.

Jak podał Ukrinform, w wyniku ataku na lotnisko wojskowe Belbek w nocy z 14 na 15 maja na tymczasowo okupowanym Krymie uszkodzone zostały dwa MiG-31, system obrony powietrznej S-400 i skład paliwa.

Foto: Dowództwo Operacyjne


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-