Blinkenowi pokazano jedną z fabryk dronów przeznaczonych na front na Ukrainie

Blinkenowi pokazano jedną z fabryk dronów przeznaczonych na front na Ukrainie

zdjęcie
Ukrinform
Wicepremier ds. innowacji, rozwoju edukacji, nauki i technologii – Minister Transformacji Cyfrowej Mychajło Fedorow oraz Sekretarz Stanu USA Antony Blinken omówili specyfikę produkcji dronów.

Jak podaje Ukrinform, Fiodorow poinformował o tym w Telegramie.

<script async src="https://telegram.org/js/telegram-widget.js?22" data-telegram-post="zedigital/4524" data-width="100%"></script>

Według niego „sekretarzowi stanu USA Antony’emu Blinkenowi pokazano jedną z fabryk dronów. Wyprodukowane tam drony są aktywnie kupowane przez państwo i dostarczane na front”.

Szef Ministerstwa Statystyki zauważył także, że w spotkaniu wzięły udział Penny Pritzker, specjalna przedstawiciel USA ds. ożywienia gospodarczego Ukrainy i Bridget Brink, ambasador USA na Ukrainie.

„Omówiono specyfikę produkcji, logistykę w warunkach wojennych oraz lokalizację produkcji komponentów do dronów. Delegacja zobaczyła, jak powstają ukraińskie innowacje – drony FPV i śmigłowce szturmowe, które są szeroko stosowane na polu walki i które już udowodniły swoją skuteczność, w rzeczywistości większość rosyjskich czołgów i różnych pojazdów opancerzonych jest niszczona przez ukraińskie drony” – powiedział Fiodorow.

Jak podkreślił wicepremier, Stany Zjednoczone są strategicznym partnerem Ukrainy, którego pomoc ma decydujący wpływ na sytuację na polu walki i sytuację gospodarczą państwa.

„Ważne jest, aby partnerzy zrozumieli, co dzieje się wewnątrz ukraińskiego przemysłu obronnego i jakie są realne możliwości współpracy. Rynek szybko rośnie i skaluje się, potrzebujemy kolejnych inwestycji, aby pokryć potrzeby frontu i wykorzystać najnowsze technologie" - powiedział.

Fiodorow przypomniał także, że podczas konferencji prasowej Blinken ogłosił nowy pakiet pomocowy o wartości 2 miliardów dolarów dla ukraińskiego kompleksu obronno-przemysłowego, a do przekazywania środków utworzono specjalny fundusz – Defense Enterprise Fund.

„Jasne działania we właściwym czasie. Dziękuję Antony’emu Blinkenowi, Penny Pritzker i Bridget Brink za wizytę i systematyczne, niezachwiane wsparcie Ukrainy” – podkreślił Fiodorow.

Jak podał Ukrinform, wiceminister spraw zagranicznych ds. rozwoju cyfrowego, transformacji cyfrowych i cyfryzacji Ukrainy Anton Demiochin odbył w USA cykl spotkań poświęconych wzmocnieniu cyberbezpieczeństwa Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji.

Foto: Mychajło Fedorow/Telegram


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-