Na kierunku charkowskim wzrosło natężenie walk

Na kierunku charkowskim wzrosło natężenie walk

Ukrinform
Na kierunku charkowskim wzrosło natężenie działań wojennych, ukraińscy obrońcy odparli już dziesięć ataków wroga w rejonie miejscowości: Słobożanskie, Wowczańsk, Starica i Łypci.

Poinformował o tym Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku, publikując informacje operacyjne od godziny 19:00 w środę, 15 maja, podaje Ukrinform.

Jak zauważono, sytuacja została częściowo ustabilizowana, trwa porządkowanie północno-zachodnich obrzeży Wowczańska.

Od początku dnia wojska rosyjskie straciły w kierunku Charkowa około 60 żołnierzy i 19 jednostek uzbrojenia i sprzętu. Na tej części frontu Siły Obronne uderzyły także w 11 ukryci wroga.

Najeźdźcy kontynuują atak na niemal całej linii frontu. Główne wysiłki skupiają się na kierunkach pokrowskim i kupiańskim.

„Siły obronne elastycznie reagują na działania okupantów i podejmują niezbędne działania, aby wyczerpać potencjał ofensywny wojsk rosyjskich” – oznajmił Sztab Generalny.

Na kierunku kupiańskim doszło do 28 starć bojowych w okolicach miejscowości: Stelmachiwka, Synkiwka, Iwanówka i Twerdochlibowe. Trwa wyjaśnianie danych na temat strat rosyjskiego najeźdźcy.

Na kierunku łymańskim - wojska rosyjskie dwukrotnie bezskutecznie próbowały poprawić pozycję taktyczną w pobliżu miejscowości: Nowosadowe i Torske. Rosjanie przeprowadzili trzy naloty w rejonie Limanu.

Na kierunku siwierskim nieprzyjaciel przeprowadził siedem ataków w okolicach miejscowości: Mikołajówka – Spirne, Beretowe – Spirne, Jakowliwka – Rozdoliwka, Soledar – Rozdoliwka i Zołotariwka – Wierchnokamiańskie.

Na kierunku kramatorskim wojska rosyjskie dziewięciokrotnie atakowały pozycje Wojsk Obronnych.

Na kierunku pokrowskim najeźdźcy nie zmniejszają intensywności swoich ataków. W sumie tego dnia zaatakowali tam 31 razy, najwięcej w okolicach miejscowości: Nowooleksandriwka i Netajłowe. Siły obronne robią wszystko, co w ich mocy, aby uniemożliwić wrogowi natarcie.

Na kierunku kurachowaskim - Siły Obronne odparły 7 ataków wroga.

Na kierunku wremiwskim - armia rosyjska próbowała stłumić jednostki Sił Obronnych w okolicach miejscowości: Urożajne. W rezultacie wróg poniósł straty i wycofał się.

Na kierunku orichowskim - wojska rosyjskie nadal napierają w pobliżu Staromajorskiego, próbowały szturmować 22 razy. Rosjanie przeprowadzili nalot w rejonie Robotyne. Ukraińscy obrońcy utrzymują linie i pozycje obronne.

Na kierunku dnieprowskim - nieprzyjaciel pięciokrotnie atakował oddziały Wojsk Obronnych w rejonie miejscowości: Krynik, lecz bezskutecznie.

Na pozostałych kierunkach nie zaszły istotne zmiany sytuacji.

W ciągu dnia jednostki sił rakietowych Sił Zbrojnych Ukrainy uderzyły w 13 obszarów koncentracji personelu armii rosyjskiej, jej stanowisko dowodzenia i magazyn amunicji, a także inne ważne obiekty okupanta.

Ze swojej strony Siły Powietrzne Sił Obronnych dokonały dwóch ataków na systemy rakietowe wroga. Uderzył także w 22 obszary, w których koncentrują się wojska rosyjskie.

„Ukraińscy obrońcy w dalszym ciągu odważnie powstrzymują wroga i zadają mu maksymalne straty” – oznajmił Sztab Generalny.

Jak podaje Ukrinform, rosyjska armia próbuje stłumić jednostki Sił Obronnych w rejonie Wołczyńska obwodu charkowskiego.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-