Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 160 starć bojowych

Sytuacja na froncie - w ciągu minionej doby doszło do 160 starć bojowych

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia doszło do ponad 160 starć bojowych we wszystkich kierunkach, Rosjanie próbują przebić się przez obronę wojsk ukraińskich na linii frontu.

Rzecznik Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Dmytro Łychowa poinformował o tym na antenie programu „Jedyny Nowyny” – podaje Ukrinform.

Według rzecznika w poniedziałek na wszystkich kierunkach doszło do ponad 160 starć bojowych. Ponadto nieprzyjaciel przeprowadził 7 ataków z rakiet i 110 ataków z powietrza, wystrzelił 89 razy z systemów rakietowych na pozycje wojsk ukraińskich i obszary zaludnione.

„Ostatniej nocy Rosjanie zaatakowali z terytorium tymczasowo okupowanego ukraińskiego Krymu przy użyciu 18 dronów szturmowych Shahed i jednej rakiety balistycznej Iskander-M” – podkreślił.

Łychowy podkreślił, że wszystkich 18 wrogich „Szachedów” zostało zestrzelonych w obwodach kijowskim, donieckim, dniepropietrowskim, czerkaskim, kirowogradzkim, zaporoskim, chersońskim i chmielnickim.

Jak podaje Ukrinform, w zeszłym tygodniu na froncie doszło do ponad 830 starć bojowych. Na kierunku charkowskim wróg przekroczył granicę w zeszłym tygodniu i do niedzielnego wieczoru przeprowadził 31 ataków.

Zdjęcie: Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-