Rano wróg szturmował Staromajorske, Krynky i Robotyne – ośrodki obrony

Rano wróg szturmował Staromajorske, Krynky i Robotyne – ośrodki obrony

Ukrinform
Rano wróg szturmował Staromajorske, Krynky i Robotyne, nie utracono żadnych pozycji.

Dmytro Pletenczuk, szef centrum łączności strategicznej Południowych Sił Obronnych, powiedział to na antenie programu „Jedyny Nowiny” – podaje Ukrinform.

„Dziś rano zintensyfikowali swoje wysiłki we wszystkich trzech naszych lokalizacjach: Staromajorske, Krynky i Robotyne. Dziś rano miał miejsce jeden atak i żadne pozycje nie zostały utracone” – powiedział Pletenczuk.

Dodał, że wczoraj nieprzyjaciel podjął 12 prób szturmu Staromajorskiego i 4 - Krynky.

Według Pletenczuka liczba strat okupantów w ciągu ostatniego dnia jest taka sama jak w dniu poprzednim – ponad 150, ale odsetek strat nieodwracalnych wzrósł trzykrotnie.

„To znaczy, że intensywność walk była większa, choć liczba ataków była mniejsza” – zauważył.

Szef centrum łączności strategicznej dodał, że w ciągu ostatnich dwóch dni wróg nie podejmował prób szturmu wyspy Nestryga, a ostatniego dnia wysiłki okupantów w kierunku Chersoniu skupiły się na podboju miejscowości Krynki.

Jak zauważył Pletenczuk, w ciągu ostatniego dnia wróg zaatakował pozycje ukraińskie niekierowanymi rakietami powietrznymi z helikoptera, ale bezskutecznie. Rosjanie użyli także rakiety balistycznej, wcześniej „Iskandera”, podczas ostrzeliwania budynku administracyjnego w Chersoniu.

W ciągu ostatniego dnia wróg ostrzeliwał osady wzdłuż wybrzeża na prawym brzegu, zginął jeden cywil.

Według niego drony i EW są wykorzystywane przez obie strony.

„Każdego dnia widzimy setki dronów z obu stron, a EW są używane z obu stron. Nasze jednostki również mają odpowiednią osłonę” – powiedział Pletenczuk.

Jak podaje Ukrinform, straty bojowe wojsk rosyjskich na dzień 14 maja wyniosły około 485 430 osób, w tym ostatniego dnia wyeliminowano 1400 najeźdźców.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-