Obrona powietrzna zniszczyła wszystkie 18 Szahedów, którymi Rosjanie zaatakowali w nocy

Obrona powietrzna zniszczyła wszystkie 18 Szahedów, którymi Rosjanie zaatakowali w nocy

Ukrinform
Siły obrony powietrznej zniszczyły wszystkie 18 rosyjskich dronów szturmowych typu Shahed-131/136.

Jak podał Ukrinform, w Telegramie poinformował o tym dowódca Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy Mykoła Oleszczuk.

„W nocy 14 maja 2024 r. nieprzyjaciel zaatakował 18 szturmowymi UAV typu Shahed-131/136 z przylądka Czauda i jednym pociskiem balistycznym Iskander-M z okupowanego Krymu” – czytamy w komunikacie.

Samoloty myśliwskie i rakiety przeciwlotnicze Sił Powietrznych, mobilne grupy ogniowe Sił Obronnych Ukrainy i jednostki walki elektronicznej odparły atak.

W wyniku walk przeciwlotniczych wszystkie 18 wrogie „szachedy” zostały zestrzelone w obwodach kijowskim, donieckim, dniepropietrowskim, czerkaskim, kirowogradzkim, zaporoskim, chersońskim i chmielnickim.

Jak podaje Ukrinform, doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan powiedział, że Stany Zjednoczone stale współpracują z sojusznikami, aby zaspokoić zapotrzebowanie Ukrainy na systemy obrony powietrznej, w tym na Patrioty.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-