Blinken przybył na Ukrainę, aby okazać amerykańską solidarność – Reuters

Blinken przybył na Ukrainę, aby okazać amerykańską solidarność – Reuters

Ukrinform
Sekretarz stanu Antony Blinken przybył we wtorek do Kijowa, aby okazać solidarność Stanów Zjednoczonych z Ukrainą, która znajduje się pod masowym ostrzałem Rosji.

O tym informuje Reuters, podaje Ukrinform.

Jak zauważono, Blinken ma nadzieję „wysłać Ukraińcom silny sygnał wsparcia w tym wyraźnie trudnym momencie”. Poinformował o tym agencje amerykański urzędnik, który pod warunkiem zachowania anonimowości rozmawiał z dziennikarzami podróżującymi z szefem Departamentu Stanu.

„Misją sekretarza stanu jest tutaj powiedzieć, w jaki sposób zostanie udzielona nasza dodatkowa pomoc, pomóc (Ukraińcom – red.) we wzmocnieniu ich obrony i dać im szansę na coraz większe przejmowanie inicjatywy na polu walki” – powiedział urzędnik.

Według niego artyleria, rakiety dalekiego zasięgu i amunicja do obrony powietrznej docierają już do ukraińskich żołnierzy.

Rozmówca Reuters dodał, że Blinken powinien zapewnić ukraińskich urzędników, w szczególności prezydenta Zełenskiego, o dalszym wsparciu Stanów Zjednoczonych i wygłosić przemówienie na temat dalszego rozwoju Ukrainy.

Wizyta Blinkena na Ukrainie była pierwszą wizytą wysokiego rangą urzędnika amerykańskiego po zatwierdzeniu przez Kongres USA pakietu pomocy wojskowej o wartości 61 miliardów dolarów.

Zdjęcie: twitter.com/SecBlinken


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-