Na południu wróg zwiększył nacisk na kierunku orihowskim – Siły Obronne

Na południu wróg zwiększył nacisk na kierunku orihowskim – Siły Obronne

Ukrinform
Na południu najeźdźcy skoncentrowali swoje wysiłki w kierunku Orihowa, sytuacja jest trudna, ale kontrolowana.

Poinformował o tym na antenie teletonu Jedyni Nowyny, szef centrum łączności strategicznej Południowych Sił Obronnych Dmytro Pletenczuk – relacjonuje korespondent Ukrinformu.

„Dzisiaj obwód chersoński został ponownie ostrzelany kierowanymi bombami lotniczymi, ale w zeszłym dniu nie było żadnych ataków na Krynki, ale może to wynikać ze wzmożonego nacisku w kierunku Orihowa – wczoraj było 19 ataków tylko na Staromajorske i Robotyne,  wróg wycofał się ze stratami, a linia frontu się utrzymuje. W zasadzie sytuacja pozostaje dość skomplikowana, ale jest pod kontrolą” – powiedział Pletenczuk.

Zauważył także, że wyspa Nestryga jest interesująca dla okupantów ze względu na bliskość pozycji ukraińskich, jednak ukraińscy obrońcy wstrzymują wszelkie próby desantu na wyspie.

„Ona (wyspa Nestryga – przyp. red.) położona jest bliżej do naszych miejscowości, odpowiednio, naszych pozycji, a wyspa ta nadal należy do prawego brzegu. Jest to grupa wysp, najdalej oddalona od brzegu, ale ostatnia przed ujściem Dniepru, w związku z czym wygodnie jest dla nich (okupantów – przyp. red.) mieć tam przyczółek. Jest to swego rodzaju przeciwwaga dla Krynek. Ale co ważniejsze, nie mogą tam zdobyć przyczółku. Okresowo próbują tam wylądować, zazwyczaj korzystają z szybkich łodzi, ale bez skutku” – wyjaśnił rzecznik.

Jak podawał Ukrinform, ostatniego dnia rosyjscy najeźdźcy zaatakowali 10 osad obwodu chersońskiego.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-