Prezydent – ​​o Szczycie Pokojowym: Ważne jest, aby jak najwięcej krajów wykazało się przywództwem

Prezydent – ​​o Szczycie Pokojowym: Ważne jest, aby jak najwięcej krajów wykazało się przywództwem

wideo
Ukrinform
Na Szczycie Pokojowym przywództwo powinno wykazać jak najwięcej państw, zainteresowanych pełnym obowiązywaniem Karty Narodów Zjednoczonych i prawa międzynarodowego.

Prezydent Wołodymyr Zełenski podkreślił to w przesłaniu wideo – podaje Ukrinform.

Wideo: Kancelaria Prezydenta

„Po południu odbyło się kilka rozmów międzynarodowych – teraz pracujemy niezwykle aktywnie, przygotowując inauguracyjny Szczyt – Szczyt Pokojowy w Szwajcarii. I ważne jest, aby na Szczycie wzięło udział jak najwięcej państw, jak najwięcej podmiotów, które są zainteresowani pełną mocą Karty Narodów Zjednoczonych i prawa międzynarodowego, mogą tam wykazać się przywództwem” – oznajmiła głowa państwa.

Zauważył, że osobiście zaprosił na Szczyt Pokojowy Prezydentów Litwy i Polski Gitanasa Nausedę i Andrzeja Dudę, premierów Estonii i Kanady Kaję Kallas i Justina Trudeau.

„Podziękowałem za wsparcie naszej pracy na rzecz sprawiedliwego pokoju – za wsparcie Formuły Pokoju. Taki pokój i rzeczywiste przywrócenie pokoju w stosunkach międzynarodowych jest możliwe tylko pod warunkiem włączenia się większości świata w ustanowienie pokoju, co zmusza Rosję do pokoju – zmusza ją do uznania podstawowych zasad normalnego współżycia narodów. Jestem wdzięczny wszystkim partnerom, którzy pomagają nam w realizacji tego zadania. Jestem wdzięczny każdemu przywódcy, który komunikuje się z innymi, aby i oni mieli co powiedzieć na Szczycie” – podkreśliła głowa państwa.

Jego zdaniem w dzisiejszym świecie nikt nie ma i nie powinien mieć przywileju narzucania czegoś innym narodom, zwłaszcza narzucania tego przemocą.

Prezydent podkreślił, że ukraińska formuła pokojowa opiera się na zasadzie, że każdemu narodowi należy się szacunek.

„Szczyt pokojowy pozwala pokazać nie słowami, ale w rzeczywistości, kto tak naprawdę opowiada się za równością na świecie. Jutro i w nadchodzących tygodniach będziemy współpracować z krajami i przywódcami – będziemy rozmawiać, aby społeczność międzynarodowa prawo stoi za solidarnością międzynarodową” – powiedział Zełenski.

Jak podaje Ukrinform, Światowy Szczyt Pokojowy odbędzie się w Szwajcarii w dniach 15-16 czerwca.

Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-